
VN-chef: Israël wil helemaal geen vrede of staakt-het-vuren
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."
Guterres omschrijft de situatie in de Gazastrook als "afschuwelijk". Volgens hem is Israël op dit moment bezig met de systematische verwoesting van Gaza-Stad en is de oorlog "moreel, politiek en juridisch onacceptabel".
Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties concludeerde dinsdag dat Israël zich schuldig maakt aan genocide in Gaza, maar Guterres gebruikt die term nog niet.
De secretaris-generaal van de VN is desalniettemin bereid om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu volgende week te ontmoeten tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Hij staat ook open voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.
3 minuten geledenOREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.
4 minuten geledenWASHINGTON (AFP) - Er zijn geen tastbare bewijzen dat de van sekshandel verdachte Jeffrey Epstein jonge vrouwen toespeelde aan anderen. Dat antwoordde FBI-directeur Kash Patel dinsdag op vragen van de juridische commissie van de Amerikaanse Senaat. Patel wordt daar gehoord over zijn handelen als FBI-baas in diverse zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas spreekt haar afschuw uit over het grondoffensief dat Israël in Gaza is gestart. Dat offensief "maakt de toch al wanhopige situatie nog erger. Het zal meer dood, meer vernietiging en meer ontheemding betekenen", schrijft zij op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft gezegd dat Hamas "in grote problemen" komt als de militante organisatie gijzelaars inzet als menselijk schild. De Amerikaanse president reageerde op vragen van journalisten over het grondoffensief dat Israël dinsdag is begonnen in Gaza-Stad. "We zullen zien wat er gaat gebeuren", zei Trump, "want ik heb gehoord dat Hamas probeert die aloude truc te gebruiken."
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft in Qatar zijn "sterke steun" aan de veiligheid en soevereiniteit van het land uitgesproken. Zijn bliksembezoek volgt een week na de Israëlische aanval op onderhandelaars van Hamas in Doha.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
6 uur geleden