Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef Guterres: zicht op evacuatie uit Marioepol

VN-chef Guterres: zicht op evacuatie uit Marioepol

KIEV (ANP/DPA) - VN-baas António Guterres heeft donderdag met de Oekraïense president Volodimir Zelenski gesproken over de evacuatie van inwoners uit de havenstad Marioepol. Guterres meldde dat hij dinsdag van de Russische president Vladimir Poetin de toezegging heeft gekregen dat de Verenigde Naties samen met het Rode Kruis betrokken worden bij het instellen van een humanitaire corridor in Marioepol.

Zelenski was optimistisch na het gesprek met Guterres. Hij gelooft dat er nu ook een einde kan komen aan het beleg van de Azovstal-fabriek in de stad. De fabriek is omsingeld door Russische troepen, die bijna de hele stad hebben ingenomen. Het is niet duidelijk hoeveel mensen er nog verblijven. Het gaat volgens Oekraïense bronnen om duizend burgers en zo'n vijfhonderd gewonde militairen.

"Marioepol is een crisis binnen een crisis", zei Guterres tijdens een persconferentie over de inwoners die nog niet weg konden uit de stad aan de Zee van Azov. "Ze hebben een ontsnappingsroute nodig om aan de apocalyps te ontkomen."

Het aantal verdedigers op het complex van de staalfabriek wordt door Rusland geschat op bijna drieduizend. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov herhaalde dinsdagavond dat burgers het terrein van Azovstal kunnen verlaten. Oekraïense militairen moeten de wapens neerleggen, daarover valt niet te onderhandelen.

Meer uit Buitenland

Zwaar getroffen dorpen in Afghanistan nog altijd niet bereikbaar

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Enkele van de zwaarst getroffen dorpen tijdens de aardbeving in Afghanistan, zijn nog steeds niet bereikbaar. De wegen naar deze plaatsen zijn nog niet toegankelijk, melden VN-medewerkers aan persbureau AFP.

50 minuten geleden
Xi en Poetin voeren overleg in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin zijn dinsdag in Beijing begonnen aan een overleg. Poetin besprak daarbij dat de betrekkingen tussen de landen "een ongekend niveau" hebben bereikt. Ook noemde hij Xi "een dierbare vriend".

1 uur geleden
Ngo meldt twintig vermissingen na protesten Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Na grote protesten in Indonesië deze week waarbij de politie hard ingreep, worden zeker twintig mensen vermist. Dat stelt de Indonesische mensenrechtenorganisatie KontraS.

2 uur geleden
Trump geeft oud-advocaat Giuliani hoogste onderscheiding

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de presidentiële Medal of Freedom toe aan Rudy Giuliani, oud-burgemeester van New York en voormalig persoonlijk advocaat van Trump.

3 uur geleden
Belgische regering akkoord over erkenning Palestijnse staat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering is het eens geworden over een gemeenschappelijk standpunt over de oorlog in Gaza. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot bevestigt tegenover persbureau Belga dat er in het akkoord sprake is van sancties tegen Israël en van de erkenning van een Palestijnse staat, zij het onder voorwaarden.

3 uur geleden
Meer dan duizend doden bij aardverschuiving in Soedan

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond, na dagenlange zware regenval.

5 uur geleden
Oud-premier Tsjechië aangevallen tijdens verkiezingsbijeenkomst

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.

9 uur geleden