VN-chef Guterres wijst gebruik AI bij Israëlische aanvallen af
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres zegt dat hij "diep verontrust" is door berichten dat het Israëlische leger kunstmatige intelligentie (AI) gebruikt om te bepalen welke plekken het bombardeert in Gaza. Het Israëlische leger ontkent dat het AI gebruikt om doelwitten te identificeren.
"Geen enkel onderdeel van beslissingen over leven en dood die hele families beïnvloeden, mag worden gedelegeerd aan de koude berekening van algoritmen", zei Guterres.
Sinds de dodelijke Hamas-aanval op 7 oktober heeft Israël volgens gezondheidsautoriteiten in Gaza meer dan 33.000 Palestijnen gedood, in meerderheid vrouwen en minderjarigen. "Levens zijn verwoest", stelt Guterres vast. "Het respect voor het internationaal humanitair recht is aan flarden."
Absoluut wanhopig
Guterres hoopt dan ook "oprecht" dat Israël "snel en effectief" de toegang voor hulp aan de Gazastrook vergroot. De situatie in het Palestijnse gebied omschrijft hij als "absoluut wanhopig". "Als de poorten voor hulp gesloten zijn, gaan de deuren naar hongersnood open", aldus Guterres. "Meer dan de helft van de bevolking wordt geconfronteerd met catastrofale honger. Dat is onbegrijpelijk en volkomen vermijdbaar."
Israël beloofde donderdag meer hulp te gaan toelaten in de Gazastrook. Zo wordt onder meer een gesloten grensovergang in het noorden heropend.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
49 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden