VN-chef Guterres noemt coronacrisis grootste uitdaging sinds WOII
NEW YORK (ANP/DPA) - VN-secretaris-generaal António Guterres noemt de coronacrisis de grootste uitdaging voor de wereld sinds de Tweede Wereldoorlog. Deze uitdaging heeft een "sterker en effectiever antwoord" nodig dan alleen met solidariteit van alle betrokkenen, zei Guterres op een videoconferentie in New York.
"De wereld staat voor een ongekende beproeving", zei de VN-chef. "En nu is het moment van de waarheid."
De VN-chef toonde zich ontevreden over wat hij ziet als een trage wereldwijde reactie in de strijd tegen het coronavirus. "We gaan langzaam de goede kant op, maar we moeten sneller zijn en veel meer doen als we het virus willen verslaan."
Guterres: "Onder andere is er nog steeds geen gecoördineerde actie door alle landen onder leiding van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Hun richtlijnen worden in veel delen van de wereld nog steeds genegeerd."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
8 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
9 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
9 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
15 uur geleden