VN-chef Guterres: geschokt over uitleg van uitspraak over Hamas
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties zegt "geschokt" te zijn door de manier waarop zijn woorden over de oorlog tussen Israël en Hamas zijn uitgelegd. António Guterres heeft naar eigen zeggen nooit terreurdaden van Hamas rechtgepraat.
Dinsdag zei Guterres tijdens een bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad onder meer dat de aanvallen door Hamas "niet in een vacuüm" zijn gepleegd. Hij verwees naar de moeilijke omstandigheden in de Palestijnse gebieden, waar de bewoners al decennia onder gebukt gaan. Met name vanuit Israël werd daar kritiek op geuit.
"Ik ben geschokt door de onjuiste voorstelling die sommigen hebben gegeven van mijn verklaring in de Veiligheidsraad gisteren", zei Guterres woensdag tegen verslaggevers. "Alsof ik terreurdaden van Hamas heb gerechtvaardigd. Dat is niet zo. Integendeel." Volgens de secretaris-generaal moet dat beeld rechtgezet worden, "met name uit respect voor de slachtoffers en hun families".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.
5 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
3 uur geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
9 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
9 uur geleden