VN-chef Guterres: geschokt over uitleg van uitspraak over Hamas
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties zegt "geschokt" te zijn door de manier waarop zijn woorden over de oorlog tussen Israël en Hamas zijn uitgelegd. António Guterres heeft naar eigen zeggen nooit terreurdaden van Hamas rechtgepraat.
Dinsdag zei Guterres tijdens een bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad onder meer dat de aanvallen door Hamas "niet in een vacuüm" zijn gepleegd. Hij verwees naar de moeilijke omstandigheden in de Palestijnse gebieden, waar de bewoners al decennia onder gebukt gaan. Met name vanuit Israël werd daar kritiek op geuit.
"Ik ben geschokt door de onjuiste voorstelling die sommigen hebben gegeven van mijn verklaring in de Veiligheidsraad gisteren", zei Guterres woensdag tegen verslaggevers. "Alsof ik terreurdaden van Hamas heb gerechtvaardigd. Dat is niet zo. Integendeel." Volgens de secretaris-generaal moet dat beeld rechtgezet worden, "met name uit respect voor de slachtoffers en hun families".
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
9 uur geleden