VN-chef Guterres feliciteert Biden en Harris
NEW YORK (ANP/RTR) - VN-topman Antonio Guterres feliciteert Joe Biden en zijn running mate Kamala Harris met hun overwinning bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Guterres "herbevestigt dat het partnerschap tussen de VS en de VN een essentiële pijler is van de internationale samenwerking die nodig is voor de dramatische uitdagingen waar de wereld vandaag voor staat", aldus een VN-woordvoerder.
De secretaris-generaal bracht ook felicitaties over aan het Amerikaanse volk voor een "levendige democratische exercitie". Onduidelijk is waarom hij twee dagen heeft gewacht met een reactie op de door Amerikaanse media uitgeroepen winst voor Biden.
President Trump heeft zich tijdens zijn ambtsperiode teruggetrokken uit een aantal internationale verdragen en organisaties, waaronder delen van de VN. Biden is wel voorstander van internationale samenwerking. Hij heeft bijvoorbeeld aangekondigd weer toe treden tot het Klimaatakkoord van Parijs als hij is beëdigd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische droneaanval in de omgeving van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen en zijn elf anderen gewond geraakt. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten bekendgemaakt.
31 minuten geledenSTOCKTON (ANP/RTR) - Bij een schietpartij tijdens een familiebijeenkomst in de Noord-Californische stad Stockton zijn zaterdagavond vier mensen om het leven gekomen en raakten tien anderen gewond. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Commissies in beide kamers van het Amerikaanse Congres gaan het optreden van het Pentagon onderzoeken na berichtgeving dat minister van Defensie Pete Hegseth opdracht zou hebben gegeven om alle opvarenden van een vermoedelijk drugsbootje in de Caribische Zee te doden. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenMOISSAC (ANP) - De Franse radicaal-rechtse politicus Jordan Bardella is zaterdag tijdens een signeersessie in het zuidwesten van Frankrijk met een ei op het hoofd geslagen.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De linkse Hondurese presidentskandidaat Rixi Moncada beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van verkiezingsinmenging. Moncada, een partijgenoot van de zittende president Xiomara Castro, zegt dat nadat Trump steun had uitgesproken voor haar rechtse tegenstander Nasry Asfura.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De regering van Venezuela veroordeelt de waarschuwing van Donald Trump dat het luchtruim boven het land als gesloten moet worden beschouwd. In een reactie noemt het ministerie van Buitenlandse Zaken de opmerking van de Amerikaanse president een "kolonialistische dreiging".
11 uur geledenVILNIUS (ANP/BELGA) - Een Belgische militair die vrijdag zwaargewond raakte bij een oefening met mortieren in Litouwen, is overleden. Dat zeggen minister van Defensie Theo Francken en legerleider Frederik Vansina, zaterdag in een gezamenlijk persbericht.
13 uur geleden