Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef Guterres eist van Hamas vrijlating gijzelaars in Gaza

VN-chef Guterres eist van Hamas vrijlating gijzelaars in Gaza

NEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres heeft van de Palestijnse beweging Hamas de vrijlating geëist van de naar schatting 150 gijzelaars die uit Israël werden ontvoerd. Hij riep ook Israël op zich aan het internationale recht te houden bij de aanvallen op de Gazastrook. Hij bevestigde dat zeker elf medewerkers van de hulporganisatie van de VN voor Palestijnse vluchtelingen, UNWRA, zijn gedood bij de Israëlische aanvallen op de dichtbevolkte strook. Hij zei dat ziekenhuizen, centra van de VN en scholen nooit zouden mogen worden aangevallen.

Een Israëlische luchtmachtgeneraal heeft gezegd dat Israël hele wijken bombardeert. De Palestijnse Rode Halvemaan heeft gemeld dat ambulances doelgericht worden aangevallen en dat de ziekenhuizen in de regio nog voor hooguit drie dagen voorraden hebben. Israël heeft de Gazastrook volkomen afgegrendeld en blokkeert ook de levering van voedsel, stroom, brandstof en medicijnen.

In de Gazastrook zijn sinds zaterdag volgens de Palestijnse gezondheidsautoriteiten al 1100 doden en circa 5400 gewonden gevallen. Guterres zei dat 220.000 mensen hulp hebben gezocht in de 92 centra van de VN in de Gazastrook.

Over het lot van de gijzelaars is weinig bekend maar een aantal zou in ziekenhuizen in de Gazastrook zijn opgenomen. In Arabische media is gemeld dat Egypte de verzekering heeft gehad van Hamas dat de gijzelaars goed behandeld worden, voor zover mogelijk in het bestookte gebied.

Meer uit Buitenland

Burnham belooft Rutte blijvende Britse inzet voor NAVO

DIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.

54 minuten geleden
Klein Engels dorp stemt voor onafhankelijkheid om asielcentrum

PIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.

2 uur geleden
Rusland eert commandant van lichtkogelincident bij Denemarken

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.

2 uur geleden
Rusland pleit voor verbod op wapens in de ruimte na erkenning VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.

3 uur geleden
Meeste leiders EU-parlement roepen op tot samenwerking

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid in het Europees Parlement zegt te willen samenwerken om de plannen aangekondigd in de State of the Union van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, uit te voeren. Dat zeiden de leiders van de Europese Volkspartij (EVP), de sociaaldemocraten (S&D), Renew en de Groene Fractie in het debat na de speech. In de speech werden politieke plannen voor het aankomende jaar aangekondigd.

3 uur geleden
VS klagen vijf mensen aan voor Russische spionage

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf mensen aangeklaagd voor spionage, rekrutering en liquidaties in opdracht van de Russische inlichtingendiensten. Twee personen hebben de Russische nationaliteit, twee de Cubaanse en een de Venezolaanse.

3 uur geleden
Libanon wil veiligheidsakkoord met Israël na terugtrekking leger

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."

4 uur geleden