Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef Guterres buitengewoon bezorgd over Nagorno-Karabach

VN-chef Guterres buitengewoon bezorgd over Nagorno-Karabach

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is "buitengewoon bezorgd over de jongste hervatting van de vijandelijkheden" tussen Azerbeidzjan en Armenië over de afgescheiden regio Nagorno-Karabach. "De secretaris-generaal roept de partijen op onmiddellijk te stoppen met de gevechtshandelingen, de spanningen te de-escaleren en onverwijld terug te keren naar zinvol onderhandelen", aldus de woordvoerder van Guterres.

De Portugese topman van de Verenigde Naties zal zich zo snel mogelijk in verbinding stellen met de leiders van Azerbeidzjan en Armenië om overleg te voeren over de meest serieuze opleving van het conflict sinds 2016. De aartsvijanden beschuldigden elkaar ervan te zijn begonnen.

In navolging van Guterres veroordeelden ook de Verenigde Staten het opgelaaide geweld in Nagorno-Karabach. Het ministerie van Buitenlandse Zaken drong zondagavond aan op het onmiddellijk staken van de strijd. De grensgevechten hebben tot dusver naar wordt gezegd ten minste 23 levens geëist en meer dan honderd personen verwond. Onder hen ook burgers, claimen beide kampen.

Ze dreigen de hulp in te roepen van hun machtige bondgenoten Rusland (Armenië) en Turkije (Azerbeidzjan). De Armeense ambassadeur in de Verenigde Arabische Emiraten beweerde zondag dat Turkije bijna 1000 militante Syriërs naar de Azerbeidzjaanse grens heeft gedirigeerd. Het Armeens ministerie van Defensie meldde zelfs op Twitter dat het er zo'n 4000 zijn, van wie er inmiddels 81 zijn uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

31 minuten geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

1 uur geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

1 uur geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

4 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

5 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

7 uur geleden