
VN-chef: gezant naar Soedan-regio vanwege 'ongekende' situatie
NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres stuurt een gezant naar de Soedan-regio in verband met de "ongekende" situatie daar. De aankondiging van de woordvoerder van de VN-chef kwam zondagavond nadat bleek dat het leger en de paramilitaire RSF (Rapid Support Forces) in hoofdstad Khartoem blijven doorvechten. Dit ondanks een verlenging van een eerder ook al veelvuldig geschonden staakt-het-vuren.
Martin Griffiths, de VN-noodhulpcoördinator die als gezant zal gaan optreden, zei zondag in een verklaring dat de humanitaire situatie in Soedan momenteel een breekpunt bereikt.
"Ik ben op weg naar de regio om te onderzoeken hoe we onmiddellijk hulp kunnen bieden aan de miljoenen mensen van wie het leven plotseling op de kop staat", zei hij. Door massale plunderingen van humanitaire kantoren en opslagplaatsen zijn de hulpvoorraden echter "grotendeels uitgeput", voegde hij daaraan toe. "We zoeken dringend naar manieren om extra voorraden aan te voeren en te verdelen."
Sinds het uitbreken van de gevechten in Soedan op 15 april zijn meer dan vijfhonderd mensen gedood en hebben tienduizenden mensen hun huizen moeten verlaten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".
43 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
6 uur geleden