VN-chef: gezant naar Soedan-regio vanwege 'ongekende' situatie
NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres stuurt een gezant naar de Soedan-regio in verband met de "ongekende" situatie daar. De aankondiging van de woordvoerder van de VN-chef kwam zondagavond nadat bleek dat het leger en de paramilitaire RSF (Rapid Support Forces) in hoofdstad Khartoem blijven doorvechten. Dit ondanks een verlenging van een eerder ook al veelvuldig geschonden staakt-het-vuren.
Martin Griffiths, de VN-noodhulpcoördinator die als gezant zal gaan optreden, zei zondag in een verklaring dat de humanitaire situatie in Soedan momenteel een breekpunt bereikt.
"Ik ben op weg naar de regio om te onderzoeken hoe we onmiddellijk hulp kunnen bieden aan de miljoenen mensen van wie het leven plotseling op de kop staat", zei hij. Door massale plunderingen van humanitaire kantoren en opslagplaatsen zijn de hulpvoorraden echter "grotendeels uitgeput", voegde hij daaraan toe. "We zoeken dringend naar manieren om extra voorraden aan te voeren en te verdelen."
Sinds het uitbreken van de gevechten in Soedan op 15 april zijn meer dan vijfhonderd mensen gedood en hebben tienduizenden mensen hun huizen moeten verlaten.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
25 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
33 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
34 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
9 uur geleden