VN-chef en Russische minister bellen over centrale Zaporizja
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe en VN-chef António Guterres hebben maandag telefonisch gesproken over de veiligheid van de kerncentrale van Zaporizja, meldt het Russische ministerie van Defensie. Bij de bezette centrale in Zuid-Oekraïne zijn recent meermaals beschietingen geweest.
Rusland en Oekraïne geven elkaar de schuld van de aanvallen, die volgens experts niet hebben geleid tot verhoogde radioactiviteit. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties riep de strijdende partijen afgelopen week op tot een staakt-het-vuren in de omgeving van de kerncentrale, de grootste van Europa, en waarschuwde voor een nucleaire ramp.
De centrale van Zaporizja werd kort na het uitbreken van de oorlog ingenomen door Rusland. Volgens Oekraïne zijn daar sindsdien honderden Russische militairen gestationeerd. Meer dan veertig landen, waaronder Nederland, eisten zondag het vertrek van de Russen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.
34 minuten geledenOSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.
59 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
4 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
4 uur geleden