Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef eerst naar Turkije voor bezoek aan Rusland en Oekraïne

VN-chef eerst naar Turkije voor bezoek aan Rusland en Oekraïne

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres gaat aankomende week eerst naar Turkije voordat hij Rusland en Oekraïne bezoekt. Turkije probeert als bemiddelaar een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne en kan daar een belangrijke rol bij spelen vanwege goede banden met zowel Rusland als Oekraïne.

De Verenigde Naties melden dat de secretaris-generaal maandag in Ankara wordt ontvangen door de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Een dag later ontmoet hij in Moskou de Russische president Vladimir Poetin en diens buitenlandminister Sergej Lavrov. Het overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski en de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba is op donderdag.

Sinds het uitbreken van de oorlog zijn in Turkije twee ontmoetingen geweest tussen Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Op 10 maart spraken de buitenlandministers elkaar in Antalya en op 29 maart kwamen de onderhandelingsteams bijeen in Istanbul. De Turkse autoriteiten zijn bereid in een vredesakkoord garant te staan voor de veiligheid van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

3 minuten geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

7 minuten geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

1 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

1 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Krant: Rusland helpt Iran Amerikaanse doelen te lokaliseren

WASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen in Koerdische regio in Irak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.

2 uur geleden