Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef eerst naar Turkije voor bezoek aan Rusland en Oekraïne

VN-chef eerst naar Turkije voor bezoek aan Rusland en Oekraïne

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres gaat aankomende week eerst naar Turkije voordat hij Rusland en Oekraïne bezoekt. Turkije probeert als bemiddelaar een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne en kan daar een belangrijke rol bij spelen vanwege goede banden met zowel Rusland als Oekraïne.

De Verenigde Naties melden dat de secretaris-generaal maandag in Ankara wordt ontvangen door de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Een dag later ontmoet hij in Moskou de Russische president Vladimir Poetin en diens buitenlandminister Sergej Lavrov. Het overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski en de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba is op donderdag.

Sinds het uitbreken van de oorlog zijn in Turkije twee ontmoetingen geweest tussen Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Op 10 maart spraken de buitenlandministers elkaar in Antalya en op 29 maart kwamen de onderhandelingsteams bijeen in Istanbul. De Turkse autoriteiten zijn bereid in een vredesakkoord garant te staan voor de veiligheid van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

21 minuten geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

22 minuten geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

1 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

3 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

3 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

4 uur geleden