
VN-chef eerst naar Turkije voor bezoek aan Rusland en Oekraïne
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres gaat aankomende week eerst naar Turkije voordat hij Rusland en Oekraïne bezoekt. Turkije probeert als bemiddelaar een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne en kan daar een belangrijke rol bij spelen vanwege goede banden met zowel Rusland als Oekraïne.
De Verenigde Naties melden dat de secretaris-generaal maandag in Ankara wordt ontvangen door de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Een dag later ontmoet hij in Moskou de Russische president Vladimir Poetin en diens buitenlandminister Sergej Lavrov. Het overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski en de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba is op donderdag.
Sinds het uitbreken van de oorlog zijn in Turkije twee ontmoetingen geweest tussen Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Op 10 maart spraken de buitenlandministers elkaar in Antalya en op 29 maart kwamen de onderhandelingsteams bijeen in Istanbul. De Turkse autoriteiten zijn bereid in een vredesakkoord garant te staan voor de veiligheid van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.
17 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.
18 uur geleden