VN-chef 'diep verontrust' over aanval Israël op mediagebouw
NEW YORK (ANP) - VN-chef António Guterres is "ontzet" door de burgerslachtoffers in de Gazastrook en "diep verontrust" over de aanval van Israël op een gebouw waarin internationale media waren gevestigd, zei een woordvoerder in een zaterdag (lokale tijd) vrijgegeven verklaring.
Guterres was "diep verontrust over de vernietiging door een Israëlische luchtaanval vandaag van een hoog gebouw in Gazastad waar de kantoren van verschillende internationale mediaorganisaties waren gevestigd", zei zijn woordvoerder, Stephane Dujarric, in de verklaring.
Hij was ook "ontzet" door het "toenemende aantal burgerslachtoffers, waaronder de dood van tien leden van dezelfde familie, onder wie kinderen, als gevolg van een Israëlische luchtaanval gisteravond", vervolgde Dujarric. "De secretaris-generaal herinnert alle partijen eraan dat elke willekeurige aanval op burger- en mediastructuren in strijd is met het internationaal recht en koste wat kost moet worden vermeden", zei hij.
Israëlische lucht- en artillerieaanvallen op Gaza hebben sinds maandag 145 mensen gedood, onder wie 41 kinderen, en nog eens 1100 gewond, zeggen gezondheidsfunctionarissen. Het gaat om het ergste geweld in de regio sinds 2014. Palestijnse gewapende groepen hebben minstens 2300 raketten afgevuurd op Israël, waardoor tien mensen omkwamen, onder wie een kind en een soldaat. Meer dan 560 Israëli's raakten gewond. De Israëlische luchtverdediging heeft veel raketten onderschept.
De Amerikaanse minister van Israël-Palestijnse Zaken Hady Amr voert zondag gesprekken met Israëlische leiders voordat hij Palestijnse functionarissen ontmoet om "duurzame kalmte" te zoeken, zei het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De VN-Veiligheidsraad komt zondag bijeen om het geweld te bespreken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
24 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
26 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
1 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geleden