VN-chef: deze klimaattop mag niet falen
BAKOE (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten tot een overeenstemming komen in Bakoe, benadrukt VN-chef António Guterres. "Falen is geen optie", zei Guterres op de top in Azerbeidzjan. Op donderdag zijn de onderhandelende partijen het nog altijd niet eens over de hoofdzaak van deze klimaattop: het geld. Er moet een bedrag afgesproken worden dat rijke landen aan arme landen besteden zodat zij kunnen verduurzamen en de gevolgen van klimaatverandering kunnen tegengaan.
Guterres deed een direct beroep op de ministers en onderhandelaars om minder hard de onderhandelingen te voeren. "Navigeer een weg door de meningsverschillen. En hou het grotere geheel in de gaten. Vergeet nooit wat er op het spel staat."
Een dag voor de COP officieel is afgelopen, worden in de conceptteksten nog altijd geen bedragen genoemd over het zogeheten financieringsdoel voor 2035. Vrijwel alle landen zijn het ermee eens dat de huidige 100 miljard dollar per jaar flink moet worden verhoogd. Maar naar welk bedrag is nog onduidelijk. Met name de rijke landen houden de kaarten nog tegen de borst en noemen geen bedragen.
Guterres benadrukte dat de financiering geen "aalmoes is. Het is een investering tegen de verwoestingen die de ongecontroleerde klimaatchaos ons allemaal zal toebrengen. Het is een aanbetaling voor een veiligere, welvarendere toekomst voor elk land op aarde."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geleden