Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef: deze klimaattop mag niet falen

VN-chef: deze klimaattop mag niet falen

BAKOE (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten tot een overeenstemming komen in Bakoe, benadrukt VN-chef António Guterres. "Falen is geen optie", zei Guterres op de top in Azerbeidzjan. Op donderdag zijn de onderhandelende partijen het nog altijd niet eens over de hoofdzaak van deze klimaattop: het geld. Er moet een bedrag afgesproken worden dat rijke landen aan arme landen besteden zodat zij kunnen verduurzamen en de gevolgen van klimaatverandering kunnen tegengaan.

Guterres deed een direct beroep op de ministers en onderhandelaars om minder hard de onderhandelingen te voeren. "Navigeer een weg door de meningsverschillen. En hou het grotere geheel in de gaten. Vergeet nooit wat er op het spel staat."

Een dag voor de COP officieel is afgelopen, worden in de conceptteksten nog altijd geen bedragen genoemd over het zogeheten financieringsdoel voor 2035. Vrijwel alle landen zijn het ermee eens dat de huidige 100 miljard dollar per jaar flink moet worden verhoogd. Maar naar welk bedrag is nog onduidelijk. Met name de rijke landen houden de kaarten nog tegen de borst en noemen geen bedragen.

Guterres benadrukte dat de financiering geen "aalmoes is. Het is een investering tegen de verwoestingen die de ongecontroleerde klimaatchaos ons allemaal zal toebrengen. Het is een aanbetaling voor een veiligere, welvarendere toekomst voor elk land op aarde."

Meer uit Buitenland

NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

5 minuten geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

1 uur geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

1 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

2 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet voorbereid zijn op vluchtelingenstroom

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."

2 uur geleden
Zelensky zegt dat VS om hulp vroegen tegen drones uit Iran

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Franse president vraagt Libanon buiten de oorlog te houden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.

3 uur geleden