Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef: deze klimaattop mag niet falen

VN-chef: deze klimaattop mag niet falen

BAKOE (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten tot een overeenstemming komen in Bakoe, benadrukt VN-chef António Guterres. "Falen is geen optie", zei Guterres op de top in Azerbeidzjan. Op donderdag zijn de onderhandelende partijen het nog altijd niet eens over de hoofdzaak van deze klimaattop: het geld. Er moet een bedrag afgesproken worden dat rijke landen aan arme landen besteden zodat zij kunnen verduurzamen en de gevolgen van klimaatverandering kunnen tegengaan.

Guterres deed een direct beroep op de ministers en onderhandelaars om minder hard de onderhandelingen te voeren. "Navigeer een weg door de meningsverschillen. En hou het grotere geheel in de gaten. Vergeet nooit wat er op het spel staat."

Een dag voor de COP officieel is afgelopen, worden in de conceptteksten nog altijd geen bedragen genoemd over het zogeheten financieringsdoel voor 2035. Vrijwel alle landen zijn het ermee eens dat de huidige 100 miljard dollar per jaar flink moet worden verhoogd. Maar naar welk bedrag is nog onduidelijk. Met name de rijke landen houden de kaarten nog tegen de borst en noemen geen bedragen.

Guterres benadrukte dat de financiering geen "aalmoes is. Het is een investering tegen de verwoestingen die de ongecontroleerde klimaatchaos ons allemaal zal toebrengen. Het is een aanbetaling voor een veiligere, welvarendere toekomst voor elk land op aarde."

Meer uit Buitenland

Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

20 minuten geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

2 uur geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

2 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

3 uur geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

4 uur geleden
Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

5 uur geleden