VN-biodiversiteitstop eindigt zonder financieel akkoord
CALI (ANP/AFP) - De VN-biodiversiteitstop in Cali, Colombia, eindigde zonder een akkoord over de financiering voor het beschermen van de natuur. De voorzitter van de top moest de onderhandelingen beëindigen, omdat er geen quorum meer was. Aangezien de top een dag langer duurde dan gepland, moesten verschillende deelnemers weg om hun vlucht te halen.
De conferentie was de grootste tot nu toe met ongeveer 23.000 geregistreerde afgevaardigden en had de taak de voortgang te beoordelen en op te voeren van de doelen die twee jaar geleden in Canada waren opgesteld om de vernietiging van de natuur door de mensheid te stoppen voor 2030. "We gaan door met werken omdat deze crisis te groot is en we niet kunnen stoppen", zei de voorzitter, Susana Muhamad tegen AFP.
In een reactie noemde Greenpeace de uitkomst "teleurstellend". Volgens het hoofd van de Greenpeace-delegatie op de VN-top, An Lambrechts, was het "dichten van de financiële kloof niet alleen een morele verplichting, maar noodzakelijk voor de bescherming van mens en natuur." Ook zei ze dat de financiering blijft stilstaan door een "oorverdovend gebrek aan financiële bijdragen van rijke overheden en ongekend lobbywerk door bedrijven".
Op de top was wel een akkoord over het opzetten van een zogenoemd 'Cali-fonds'. Via dit fonds moeten de opbrengsten van een nieuwe databank met genetisch materiaal van planten en dieren eerlijk worden verdeeld. De meeste data in de soortendatabank komen uit arme landen die daar dusver niet veel aan verdienen. Ook keurden afgevaardigden de oprichting goed van een permanent orgaan om de belangen van inheemse bevolkingen te vertegenwoordigen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
6 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
7 uur geleden