VN: bijna een vijfde van voedsel verspild in 2019
NAIROBI/PARIJS (ANP) - Naar schatting 17 procent van het consumentenvoedsel in 2019 is verspild, melden de Verenigde Naties. Dat is 931 miljoen ton aan eten, omgerekend gemiddeld 74 kilo per persoon.
Het VN-Milieuprogramma (UNEP) heeft onderzoek gedaan naar de voedselverspilling in huishoudens, winkels en horeca in 54 landen. De omvang van de voedselverspilling was minder groot dan in 2011. Toen werd geschat dat een derde van al het consumentenvoedsel werd weggegooid.
Ruim de helft van het verspilde voedsel in 2019, 570 miljoen ton, gooiden mensen thuis weg. Dat is 11 procent van het voedsel in de huishoudens. In de winkels werd 2 procent van al het voedsel verspild en in de horeca was dat 5 procent.
Arm en rijk
Uit het rapport komt ook naar voren dat er weinig verschillen zijn tussen rijke en arme landen. Dat toont volgens de onderzoekers aan dat voedselverspilling niet alleen een probleem is in ontwikkelde landen.
Naar schatting 8 tot 10 procent van de uitstoot van broeikassen wordt in het rapport gelinkt aan voedsel dat nooit wordt opgegeten. Volgens de onderzoekers speelt het verminderen van voedselverspilling een belangrijke rol bij het tegengaan van klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
22 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
3 uur geleden