VN: bijna 70 procent van doden in Gaza zijn vrouwen en kinderen
GENÈVE (ANP/RTR) - Bijna 70 procent van de doden die tot nog toe zijn gevallen bij de oorlog in Gaza zijn vrouwen en kinderen, staat in een nieuw rapport van het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties. Het kantoor spreekt van "een systematische schending van de fundamentele beginselen van het internationaal humanitair recht".
Het gaat om dodelijke slachtoffers die de VN zelf hebben kunnen verifiëren. Dat betekent dat het overlijden door drie bronnen is bevestigd, zoals buren of familieleden. In totaal was dat voor 8119 overlijdens mogelijk.
44 procent van die dodelijke slachtoffers was volgens het rapport achttien of jonger. Het jongste slachtoffer dat de VN konden verifiëren was slechts een dag oud. Het oudste slachtoffer was een vrouw van 97.
'Bewijzen verzameld'
Volker Türk, de mensenrechtenchef van de VN, noemt het "van essentieel belang dat er verantwoording wordt afgelegd over de beschuldigingen van ernstige schendingen van het internationaal recht." In de tussentijd moeten volgens hem "alle informatie en bewijzen worden verzameld en bewaard".
De lokale autoriteiten in Gaza hebben het over ongeveer 43.000 Palestijnse doden sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober vorig jaar. Dat cijfer wordt over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
5 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
11 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
11 uur geleden