
VN: bijna 200.000 mensen zijn Soedan ontvlucht voor geweld
GENÈVE (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 200.000 mensen Soedan ontvlucht vanwege het opgelaaide geweld. Dat meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Daarnaast zijn "nog eens honderdduizenden" mensen op de vlucht binnen eigen land en blijven "nog veel meer" mensen noodgedwongen thuis. De organisatie maakt zich grote zorgen over het regenseizoen dat voor de deur staat.
Veel vluchtelingen zitten in gebieden waar grote tekorten zijn aan noodzakelijke voorzieningen, waaronder voedsel. "Het aanstaande regenseizoen maakt de logistiek nog ingewikkelder aangezien veel wegen onbegaanbaar zullen worden."
De één na hoogste baas van de UNHCR, Gillian Triggs, zei donderdag al in een interview met het ANP dat de organisatie veel meer geld nodig zal hebben om de vluchtelingen in Soedan te kunnen helpen. Die oproep herhaalt de organisatie vrijdag. Welke bedragen precies nodig zijn, is nog onduidelijk. De UNHCR krijgt geld van zowel landen als het bedrijfsleven, hoewel steun van die laatste groep volgens de organisatie vooralsnog langzaam op gang komt.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beveiligingsdienst TSA, die op vliegvelden de veiligheidschecks uitvoert, verplicht reizigers niet langer hun schoenen uit te doen tijdens veiligheidscontroles op Amerikaanse luchthavens. Dat heeft minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid aangekondigd. Daarmee komt een einde aan een impopulair beleid.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Een bosbrand bij de Zuid-Franse havenstad Marseille is onder controle, maar nog niet volledig geblust, melden de autoriteiten. Volgens minister Bruno Retailleau van Binnenlandse Zaken was de inzet van meer dan 800 brandweerlieden nodig om een grote ramp te voorkomen. Blusvliegtuigen dropten zo'n 400 ton water vanuit de lucht om de vlammen te doven.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Meer dan 160 mensen worden nog vermist na de recente overstromingen in de Amerikaanse staat Texas, meldt gouverneur Greg Abbott. De tragedie heeft tot nu toe 109 levens geëist.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat maandag werd aangevallen op de Rode Zee is gezonken, meldt het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey. Het gaat om het Griekse schip Magic Seas, dat vaart onder de Liberiaanse vlag. Bij beschietingen op een ander schip zijn vier doden gevallen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
10 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
11 uur geleden