Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië

VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië

DERNA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de overstromingen in Libië is opgelopen tot bijna 11.500. Volgens een rapport van de Verenigde Naties vielen er 11.300 doden in de stad Derna en 170 daarbuiten. De VN baseren de cijfers op bevindingen van hulporganisatie Rode Halve Maan.

De VN-organisatie voor humanitaire hulp OCHA meldt dat er in Derna ook nog eens 10.100 mensen worden vermist. In het rapport noemen de VN de humanitaire situatie in Derna een week na de ramp "nog altijd bijzonder grimmig". De stad kampt onder meer met een groot tekort aan schoon drinkwater. De VN waarschuwen ook dat door de overstromingen landmijnen in de regio mogelijk zijn verschoven en een gevaar vormen voor voetgangers.

In de afgelopen week verschenen uiteenlopende berichten over het dodental na de overstromingen. Zo schatten sommige instellingen dat op rond de 5.000, terwijl de burgemeester van Derna eerder in de week liet weten dat er mogelijk 20.000 mensen waren omgekomen in zijn stad.

Zaterdag meldde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat de lichamen van 3958 slachtoffers van de ramp zijn geïdentificeerd. De organisatie liet toen weten dat er nog meer dan 9000 mensen werden vermist.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Milaan officieel vernoemd naar oud-premier Berlusconi

MILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.

20 minuten geleden
Britse minister waarschuwt Iran om aanslagen op Brits grondgebied

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.

57 minuten geleden
Vlaamse grensgemeenten bij Frankrijk zijn tegen tolvignet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.

1 uur geleden
Zelensky: definitief toestemming Trump voor huisgemaakte Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.

1 uur geleden
VS willen verder met overleg Rusland-Oekraïne in VAE

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Paus Leo reageert op weren media Witte Huis, steunt persvrijheid

PARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.

2 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor gevolgen winter bij hulp aan Nepal

KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.

2 uur geleden