VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië
DERNA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de overstromingen in Libië is opgelopen tot bijna 11.500. Volgens een rapport van de Verenigde Naties vielen er 11.300 doden in de stad Derna en 170 daarbuiten. De VN baseren de cijfers op bevindingen van hulporganisatie Rode Halve Maan.
De VN-organisatie voor humanitaire hulp OCHA meldt dat er in Derna ook nog eens 10.100 mensen worden vermist. In het rapport noemen de VN de humanitaire situatie in Derna een week na de ramp "nog altijd bijzonder grimmig". De stad kampt onder meer met een groot tekort aan schoon drinkwater. De VN waarschuwen ook dat door de overstromingen landmijnen in de regio mogelijk zijn verschoven en een gevaar vormen voor voetgangers.
In de afgelopen week verschenen uiteenlopende berichten over het dodental na de overstromingen. Zo schatten sommige instellingen dat op rond de 5.000, terwijl de burgemeester van Derna eerder in de week liet weten dat er mogelijk 20.000 mensen waren omgekomen in zijn stad.
Zaterdag meldde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat de lichamen van 3958 slachtoffers van de ramp zijn geïdentificeerd. De organisatie liet toen weten dat er nog meer dan 9000 mensen werden vermist.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
3 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
5 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
7 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
8 uur geleden