VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië
DERNA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de overstromingen in Libië is opgelopen tot bijna 11.500. Volgens een rapport van de Verenigde Naties vielen er 11.300 doden in de stad Derna en 170 daarbuiten. De VN baseren de cijfers op bevindingen van hulporganisatie Rode Halve Maan.
De VN-organisatie voor humanitaire hulp OCHA meldt dat er in Derna ook nog eens 10.100 mensen worden vermist. In het rapport noemen de VN de humanitaire situatie in Derna een week na de ramp "nog altijd bijzonder grimmig". De stad kampt onder meer met een groot tekort aan schoon drinkwater. De VN waarschuwen ook dat door de overstromingen landmijnen in de regio mogelijk zijn verschoven en een gevaar vormen voor voetgangers.
In de afgelopen week verschenen uiteenlopende berichten over het dodental na de overstromingen. Zo schatten sommige instellingen dat op rond de 5.000, terwijl de burgemeester van Derna eerder in de week liet weten dat er mogelijk 20.000 mensen waren omgekomen in zijn stad.
Zaterdag meldde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat de lichamen van 3958 slachtoffers van de ramp zijn geïdentificeerd. De organisatie liet toen weten dat er nog meer dan 9000 mensen werden vermist.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.
4 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS versterken opnieuw hun militaire aanwezigheid rond Iran. Recentelijk zouden vliegtuigen die kant op zijn gestuurd die onder meer kunnen voorzien in het vervoer van militairen, (lucht)bevoorrading van andere vliegtuigen en communicatie. Op zee zou de luchtafweer zijn versterkt, met de komst van een zogenoemde torpedobootjager. Die kan bovendien kruisraketten afvuren. Inmiddels zou het land tien oorlogsschepen in de regio hebben, waaronder de USS Lincoln, het vliegdekschip dat enkele dagen geleden aankwam.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
1 uur geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
3 uur geleden