Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië

VN: bijna 11.500 doden na overstromingen in Libië

DERNA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de overstromingen in Libië is opgelopen tot bijna 11.500. Volgens een rapport van de Verenigde Naties vielen er 11.300 doden in de stad Derna en 170 daarbuiten. De VN baseren de cijfers op bevindingen van hulporganisatie Rode Halve Maan.

De VN-organisatie voor humanitaire hulp OCHA meldt dat er in Derna ook nog eens 10.100 mensen worden vermist. In het rapport noemen de VN de humanitaire situatie in Derna een week na de ramp "nog altijd bijzonder grimmig". De stad kampt onder meer met een groot tekort aan schoon drinkwater. De VN waarschuwen ook dat door de overstromingen landmijnen in de regio mogelijk zijn verschoven en een gevaar vormen voor voetgangers.

In de afgelopen week verschenen uiteenlopende berichten over het dodental na de overstromingen. Zo schatten sommige instellingen dat op rond de 5.000, terwijl de burgemeester van Derna eerder in de week liet weten dat er mogelijk 20.000 mensen waren omgekomen in zijn stad.

Zaterdag meldde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat de lichamen van 3958 slachtoffers van de ramp zijn geïdentificeerd. De organisatie liet toen weten dat er nog meer dan 9000 mensen werden vermist.

Meer uit Buitenland

EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

47 minuten geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

54 minuten geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

1 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

1 uur geleden
Noorse politie krijgt bij uitvaart Harald hulp uit buitenland

OSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.

1 uur geleden
Schutter Zwitserse rave kampt met psychologische problemen

AARAU (ANP/AFP) - De 43-jarige verdachte van de dodelijke schietpartij bij een dansfeest in het Zwitserse Aarau afgelopen weekend, kampt met psychologische problemen. Dat meldt justitie in Zwitserland woensdag. Na de schietpartij overleed een 22-jarige Italiaanse, vijf anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Zeedrones bereiken gezonken veer Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.

5 uur geleden