
VN bezorgd over uitzettingen door regering Trump
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
De regering van president Donald Trump voert een streng migratiebeleid en heeft een beroep gedaan op een oorlogswet uit 1798 om mensen zonder tussenkomst van de rechter te kunnen verwijderen. Het mensenrechtenkantoor van de VN ontving informatie van familieleden en advocaten over ongeveer honderd Venezolanen die na hun uitzetting vermoedelijk zijn vastgezet in een beruchte gevangenis in El Salvador.
"De families waarmee we hebben gesproken, uitten een gevoel van totale machteloosheid tegenover wat er is gebeurd. Ze zijn pijnlijk getroffen door het feit dat hun familieleden worden bestempeld en behandeld als gewelddadige criminelen, zelfs terroristen, zonder enige gerechtelijke uitspraak over de geldigheid van de beschuldigingen tegen hen", aldus de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten.
Uitgezette Venezolanen konden hun uitzetting niet aanvechten. "Deze situatie leidt tot ernstige zorgen over een breed scala aan rechten die fundamenteel zijn in zowel de Amerikaanse als de internationale wetgeving", zegt Türk. Hij noemt onder meer bescherming tegen willekeurige detentie. Ook bestempelt hij de wijze waarop de uitzettingen plaatsvinden als "uiterst verontrustend". Migranten zijn vastgeketend afgevoerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
4 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.
4 uur geledenBERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.
6 uur geledenROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
10 uur geleden