VN-baas wil aandacht voor wereldwijde gevolgen Oekraïne-oorlog
WENEN (ANP/DPA) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties wil dat er beter gekeken wordt naar de wereldwijde gevolgen van de oorlog in Oekraïne. Er is volgens hem weinig vooruitzicht dat gesprekken het conflict "in de nabije toekomst" oplossen.
De VN richten zich momenteel daarom ook op het veiligstellen van de wereldwijde voedselvoorziening. Dat kan volgens Guterres echter alleen als Oekraïense agrarische producten, Russisch voedsel en kunstmest ondanks de oorlog op de wereldmarkt kunnen worden gebracht.
"Een betekenisvolle oplossing voor de wereldwijde voedselonzekerheid hangt op het re-integreren van de Oekraïense agrarische productie en de voedsel- en kunstmestproductie van Rusland en Belarus in de wereldmarkten", zei de Portugees in Wenen.
Daarnaast waarschuwde hij dat de wereld de aandacht voor de klimaatcrisis niet mag laten verslappen. Het gevaar bestaat dat door de oorlog klimaatverandering niet meer serieus wordt genomen, aldus Guterres.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
34 minuten geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
15 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
15 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
19 uur geleden