Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas wil aandacht voor wereldwijde gevolgen Oekraïne-oorlog

VN-baas wil aandacht voor wereldwijde gevolgen Oekraïne-oorlog

WENEN (ANP/DPA) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties wil dat er beter gekeken wordt naar de wereldwijde gevolgen van de oorlog in Oekraïne. Er is volgens hem weinig vooruitzicht dat gesprekken het conflict "in de nabije toekomst" oplossen.

De VN richten zich momenteel daarom ook op het veiligstellen van de wereldwijde voedselvoorziening. Dat kan volgens Guterres echter alleen als Oekraïense agrarische producten, Russisch voedsel en kunstmest ondanks de oorlog op de wereldmarkt kunnen worden gebracht.

"Een betekenisvolle oplossing voor de wereldwijde voedselonzekerheid hangt op het re-integreren van de Oekraïense agrarische productie en de voedsel- en kunstmestproductie van Rusland en Belarus in de wereldmarkten", zei de Portugees in Wenen.

Daarnaast waarschuwde hij dat de wereld de aandacht voor de klimaatcrisis niet mag laten verslappen. Het gevaar bestaat dat door de oorlog klimaatverandering niet meer serieus wordt genomen, aldus Guterres.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

2 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

2 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden