VN-baas vraagt Israël UNRWA weer toe te laten in Oost-Jeruzalem
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft Israël gevraagd zijn bevel in te trekken dat het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) oplegt zijn operaties in Oost-Jeruzalem direct te stoppen.
"Ik betreur deze beslissing en vraag de regering van Israël haar in te trekken", schrijft Guterres in een brief aan de Israëlische regering. Daarin wijst hij ook op het feit dat Israël "geen soevereine macht" heeft in Oost-Jeruzalem, een Palestijns gebied.
De Israëlische ambassadeur bij de VN had Guterres maandag laten weten dat UNRWA zijn operaties onmiddellijk moet stopzetten en de gebouwen die het daar gebruikt voor 30 januari moet ontruimen. De ambassadeur beriep zich daarbij op een wet die het Israëlische parlement in oktober aannam. Die stelt dat de UNRWA-activiteiten in Israël binnen negentig dagen verboden zijn, inclusief het bezette Oost-Jeruzalem, ook al is dat een Palestijns gebied.
UNRWA beheert in Oost-Jeruzalem scholen en centra voor gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
8 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
9 uur geleden