VN-baas vraagt Israël UNRWA weer toe te laten in Oost-Jeruzalem
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft Israël gevraagd zijn bevel in te trekken dat het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) oplegt zijn operaties in Oost-Jeruzalem direct te stoppen.
"Ik betreur deze beslissing en vraag de regering van Israël haar in te trekken", schrijft Guterres in een brief aan de Israëlische regering. Daarin wijst hij ook op het feit dat Israël "geen soevereine macht" heeft in Oost-Jeruzalem, een Palestijns gebied.
De Israëlische ambassadeur bij de VN had Guterres maandag laten weten dat UNRWA zijn operaties onmiddellijk moet stopzetten en de gebouwen die het daar gebruikt voor 30 januari moet ontruimen. De ambassadeur beriep zich daarbij op een wet die het Israëlische parlement in oktober aannam. Die stelt dat de UNRWA-activiteiten in Israël binnen negentig dagen verboden zijn, inclusief het bezette Oost-Jeruzalem, ook al is dat een Palestijns gebied.
UNRWA beheert in Oost-Jeruzalem scholen en centra voor gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
6 uur geleden