VN-baas vraagt Israël UNRWA weer toe te laten in Oost-Jeruzalem
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft Israël gevraagd zijn bevel in te trekken dat het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) oplegt zijn operaties in Oost-Jeruzalem direct te stoppen.
"Ik betreur deze beslissing en vraag de regering van Israël haar in te trekken", schrijft Guterres in een brief aan de Israëlische regering. Daarin wijst hij ook op het feit dat Israël "geen soevereine macht" heeft in Oost-Jeruzalem, een Palestijns gebied.
De Israëlische ambassadeur bij de VN had Guterres maandag laten weten dat UNRWA zijn operaties onmiddellijk moet stopzetten en de gebouwen die het daar gebruikt voor 30 januari moet ontruimen. De ambassadeur beriep zich daarbij op een wet die het Israëlische parlement in oktober aannam. Die stelt dat de UNRWA-activiteiten in Israël binnen negentig dagen verboden zijn, inclusief het bezette Oost-Jeruzalem, ook al is dat een Palestijns gebied.
UNRWA beheert in Oost-Jeruzalem scholen en centra voor gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
8 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
8 uur geleden