VN-baas vraagt Israël UNRWA weer toe te laten in Oost-Jeruzalem
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft Israël gevraagd zijn bevel in te trekken dat het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) oplegt zijn operaties in Oost-Jeruzalem direct te stoppen.
"Ik betreur deze beslissing en vraag de regering van Israël haar in te trekken", schrijft Guterres in een brief aan de Israëlische regering. Daarin wijst hij ook op het feit dat Israël "geen soevereine macht" heeft in Oost-Jeruzalem, een Palestijns gebied.
De Israëlische ambassadeur bij de VN had Guterres maandag laten weten dat UNRWA zijn operaties onmiddellijk moet stopzetten en de gebouwen die het daar gebruikt voor 30 januari moet ontruimen. De ambassadeur beriep zich daarbij op een wet die het Israëlische parlement in oktober aannam. Die stelt dat de UNRWA-activiteiten in Israël binnen negentig dagen verboden zijn, inclusief het bezette Oost-Jeruzalem, ook al is dat een Palestijns gebied.
UNRWA beheert in Oost-Jeruzalem scholen en centra voor gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
6 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
7 uur geleden