Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit de Democratische Republiek Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders die oprukken naar de belangrijke Congolese stad Goma.

Guterres "roept de M23 op alle vijandelijke acties onmiddellijk te staken en zich terug te trekken uit de bezette gebieden. Verder roept hij de Rwandese defensiemacht op om de steun aan de M23 te staken en zich terug te trekken uit het grondgebied van de DRC", aldus zijn woordvoerder. Guterres had de Rwandese troepen niet eerder hiertoe opgeroepen.

"Hij herinnert eraan dat aanvallen op VN-personeel een oorlogsmisdaad kunnen zijn" aldus de woordvoerder. In de afgelopen dagen zijn meerdere militairen die meededen aan VN-vredesmissies gedood.

De M23-rebellen hebben hun greep op de omgeving van Goma verstevigd in de afgelopen maand. Door het geweld zijn 230.000 mensen gedwongen hun huizen te ontvluchten.

Meer uit Buitenland

Gewapende groepen ontvoeren opnieuw tientallen Nigerianen

ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.

1 uur geleden
Franse oud-president Hollande overweegt terugkeer

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.

1 uur geleden
Media Iran: geen plannen voor onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.

1 uur geleden
Witte Huis ontkent dat er wapenverkopen aan China worden gepland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.

2 uur geleden
Nederland trekt 10 miljoen uit voor training Oekraïners

BRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.

2 uur geleden
Nog veel politie bij luchtmachtbasis VK na terreuraanhoudingen

WHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.

2 uur geleden
Demonstranten verlaten straat omstreden Oranjemars Noord-Ierland

PORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.

7 uur geleden