VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit de Democratische Republiek Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders die oprukken naar de belangrijke Congolese stad Goma.
Guterres "roept de M23 op alle vijandelijke acties onmiddellijk te staken en zich terug te trekken uit de bezette gebieden. Verder roept hij de Rwandese defensiemacht op om de steun aan de M23 te staken en zich terug te trekken uit het grondgebied van de DRC", aldus zijn woordvoerder. Guterres had de Rwandese troepen niet eerder hiertoe opgeroepen.
"Hij herinnert eraan dat aanvallen op VN-personeel een oorlogsmisdaad kunnen zijn" aldus de woordvoerder. In de afgelopen dagen zijn meerdere militairen die meededen aan VN-vredesmissies gedood.
De M23-rebellen hebben hun greep op de omgeving van Goma verstevigd in de afgelopen maand. Door het geweld zijn 230.000 mensen gedwongen hun huizen te ontvluchten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.
27 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.
34 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.
1 uur geledenTANGER (ANP/AFP/RTR) - De bekende Marokkaanse journalist Ali Lmrabet is zondag gearresteerd op het vliegveld van Tanger, meldt zijn echtgenote aan persbureau AFP. Ook Reporters Without Borders (RSF) bericht over de arrestatie van de journalist, die zou worden beschuldigd van het verspreiden van valse informatie.
1 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/RTR) - Bahrein heeft verontwaardigd gereageerd op Iraanse aanvallen op doelen in de Golfstaat. Iran zegt daar doelen van de Amerikaanse strijdkrachten onder vuur te hebben genomen, maar volgens de krijgsmacht van Bahrein worden burgers aangevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een onderdeel van de Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) is maandag aan de EU-sanctielijst toegevoegd. "De FSB voert al jarenlang uiteenlopende kwaadwillige cyberactiviteiten uit die steeds ernstiger worden en gevolgen hebben voor de EU, haar lidstaten en internationale partners, met name Oekraïne", stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een verklaring.
2 uur geleden