Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit de Democratische Republiek Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders die oprukken naar de belangrijke Congolese stad Goma.

Guterres "roept de M23 op alle vijandelijke acties onmiddellijk te staken en zich terug te trekken uit de bezette gebieden. Verder roept hij de Rwandese defensiemacht op om de steun aan de M23 te staken en zich terug te trekken uit het grondgebied van de DRC", aldus zijn woordvoerder. Guterres had de Rwandese troepen niet eerder hiertoe opgeroepen.

"Hij herinnert eraan dat aanvallen op VN-personeel een oorlogsmisdaad kunnen zijn" aldus de woordvoerder. In de afgelopen dagen zijn meerdere militairen die meededen aan VN-vredesmissies gedood.

De M23-rebellen hebben hun greep op de omgeving van Goma verstevigd in de afgelopen maand. Door het geweld zijn 230.000 mensen gedwongen hun huizen te ontvluchten.

Meer uit Buitenland

Dodental Tibet na overstroming gestegen naar 31

LHASA (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in het Himalayagebergte is in Tibet is gestegen naar 31. Ook worden nog 531 mensen vermist, meldt staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
EU-commissaris schrapt bezoek Servië om 'verheerlijking Mladić'

BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos annuleert haar bezoek aan Servië dat voor september stond gepland, schrijft ze op X. Zij neemt dit besluit naar eigen zeggen vanwege "de verheerlijking" rond de dood van de voor genocide veroordeelde Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladić.

1 uur geleden
Minister Tsjechië onder vuur door interview met vermomde activist

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken ligt onder vuur doordat hij onder vreemde omstandigheden meedeed aan een nepinterview. Een activistische groep deelde beelden waarop te zien is hoe minister Petr Macinka tegenover een man zit die een bivakmuts en zonnebril draagt.

2 uur geleden
Brussel trekt nog eens 500.000 euro uit voor hulp aan Nepal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt een half miljoen euro extra beschikbaar voor hulp aan Nepal, heeft ze vrijdag bekendgemaakt. Het extra geld wordt toegevoegd aan het Noodfonds voor Rampenbestrijding van de Internationale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maan. Lokaal werkende teams kunnen van daaruit getroffenen helpen met spullen waar dringende behoefte aan is.

3 uur geleden
Dodental door ongeluk met veerboot bij Cyprus verder opgelopen

NICOSIA (ANP/AFP) - Het dodental doordat voor de kust van Noord-Cyprus afgelopen weekend een hogesnelheidsveer is gezonken, is verder opgelopen. Reddingswerkers hebben vrijdagochtend de lichamen van twee vrouwen geborgen, waardoor het aantal doden nu op twaalf staat. Nog zestien mensen worden vermist, melden de autoriteiten.

3 uur geleden
Ruim 80 doden bij gevechten tussen Houthi's en regeringstroepen

SANAA (ANP/AFP) - Bij gevechten in Jemen tussen Houthi's en regeringstroepen zijn sinds donderdag 81 doden gevallen, volgens militaire en medische bronnen uit het land. De gevechten ontstonden nadat Houthi's aanvallen uitvoerden op verschillende kustgebieden om controle te krijgen over de zeestraat Bab al-Mandeb, een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.

4 uur geleden
Jacht op man die aanslagen Duits stroomnet opeist

GANDERKESEE (ANP) - De Duitse politie speurt naar een man die in een brief de verantwoordelijkheid voor aanslagen op de elektriciteitsvoorziening heeft opgeëist. Bij meerdere verdeelstations is de politie vrijdag ingezet om nieuwe aanvallen voor te zijn of te pareren, melden Duitse media.

4 uur geleden