Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

VN-baas roept Rwanda op troepen terug te trekken uit Congo

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit de Democratische Republiek Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders die oprukken naar de belangrijke Congolese stad Goma.

Guterres "roept de M23 op alle vijandelijke acties onmiddellijk te staken en zich terug te trekken uit de bezette gebieden. Verder roept hij de Rwandese defensiemacht op om de steun aan de M23 te staken en zich terug te trekken uit het grondgebied van de DRC", aldus zijn woordvoerder. Guterres had de Rwandese troepen niet eerder hiertoe opgeroepen.

"Hij herinnert eraan dat aanvallen op VN-personeel een oorlogsmisdaad kunnen zijn" aldus de woordvoerder. In de afgelopen dagen zijn meerdere militairen die meededen aan VN-vredesmissies gedood.

De M23-rebellen hebben hun greep op de omgeving van Goma verstevigd in de afgelopen maand. Door het geweld zijn 230.000 mensen gedwongen hun huizen te ontvluchten.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: Melania Trump regelt humanitair bestand in Olesjky

OLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.

16 minuten geleden
Brussel stelt Hongarije vrijgave bevroren geld in vooruitzicht

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.

39 minuten geleden
Israëlisch leger: twee soldaten gedood bij schietpartij Westoever

HEBRON (ANP/AFP) - Twee soldaten zijn vrijdag omgekomen bij een schietpartij in Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dit meldt de Israëlische krijgsmacht. Drie andere soldaten raakten lichtgewond. De twee Palestijnse schutters zijn doodgeschoten.

45 minuten geleden
VAE regelen nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) melden een nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne. Beide landen hebben 270 krijgsgevangenen vrijgelaten.

55 minuten geleden
Nieuw onderzoek EU moet impasse zomer- en wintertijd doorbreken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt met een nieuw onderzoek de impasse tussen de EU-lidstaten over afschaffing van de zomer- en wintertijd te doorbreken, zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. In 2018 heeft de Europese Commissie voorgesteld te stoppen met het halfjaarlijks terug- en vooruitzetten van de klok, maar sindsdien "zit het muurvast", zei ze. "De lidstaten blijven van mening verschillen."

1 uur geleden
Frankrijk zet 70.000 agenten in bij protesten zaterdag

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.

2 uur geleden
Meghan 'diep geschokt' door aantijgingen tegen vader

LONDEN (ANP) - Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is zeer ontdaan door berichten dat haar vader Thomas Markle wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik. Dat heeft de hertogin van Sussex in een verklaring laten weten. Onder meer The Sun meldde dat de bestanden waren aangetroffen in de voormalige woning van Markle.

2 uur geleden