Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

RAFAH (ANP/DPA/RTR) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zaterdag bij de grensovergang Rafah tussen Egypte en Gaza opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de maandenlange oorlog tussen Israël en Hamas. Volgens hem is er internationaal overeenstemming dat een Israëlisch grondoffensief in de Gazaanse stad Rafah zal uitlopen op een humanitaire ramp.

"Palestijnen in Gaza, kinderen, vrouwen, mannen, blijven vastzitten in een voortdurende nachtmerrie. Gemeenschappen worden weggevaagd, huizen verwoest, hele families en generaties weggevaagd", zei Guterres bij de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd.

De VN-baas ontmoette eerder op zaterdag gewonde Palestijnen die worden behandeld in een Egyptisch ziekenhuis. Hij zei "ontroerd" te zijn door hun ervaringen.

Katz

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz schrijft op X in een reactie op het bezoek van Guterres aan de grensovergang dat de VN een "antisemitisch en anti-Israëlisch orgaan zijn geworden dat terreur onderdak biedt".

Het bezoek van Guterres volgt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad er niet in slaagde een resolutie aan te nemen, omdat Rusland en China hun veto hadden uitgesproken. De VS, Qatar en Egypte bemiddelen al weken tussen Hamas en Israël om een staakt-het-vuren tot stand te brengen.

Meer uit Buitenland

Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

12 minuten geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

18 minuten geleden
Rusland zegt zich niet terug te trekken uit Mali

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".

20 minuten geleden
Brussel: Amerikaanse troepen in Europa ook in belang VS

BRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.

34 minuten geleden
Merz herhaalt bij troepenbezoek: transatlantische band belangrijk

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft nog eens onderstreept hoe belangrijk hij het vindt om te blijven samenwerken met de Verenigde Staten. Duitsland blijft zich richten op de NAVO en op goede trans-Atlantische banden, zei hij tijdens een bezoek aan Duitse troepen in Nedersaksen. Een paar uur eerder had de Amerikaanse president Donald Trump nog gezegd dat hij overweegt om troepen terug te trekken uit Duitsland.

42 minuten geleden
Oud-president Duterte in beroep tegen besluit hem te vervolgen

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het Internationaal Strafhof (ICC) om een zaak tegen hem te openen. Het hof besloot afgelopen week unaniem dat het daarvoor beschikt over voldoende bewijs. In het voorjaar van 2025 werd een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om vermeende misdaden tegen de menselijkheid; kort daarna werd hij aangehouden. Sindsdien zit hij in een speciale gevangenis in Scheveningen.

44 minuten geleden
President Libanon beticht Israël van meer schendingen bestand

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun beticht Israël van "aanhoudende Israëlische schendingen" van het bestand in het zuiden van zijn land. Nog altijd vinden verwoestingen plaats en vallen er doden. Donderdag aan het begin van de middag heeft de Israëlische krijgsmacht opnieuw inwoners van Libanese plaatsen opgedragen om te vertrekken.

1 uur geleden