Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

RAFAH (ANP/DPA/RTR) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zaterdag bij de grensovergang Rafah tussen Egypte en Gaza opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de maandenlange oorlog tussen Israël en Hamas. Volgens hem is er internationaal overeenstemming dat een Israëlisch grondoffensief in de Gazaanse stad Rafah zal uitlopen op een humanitaire ramp.

"Palestijnen in Gaza, kinderen, vrouwen, mannen, blijven vastzitten in een voortdurende nachtmerrie. Gemeenschappen worden weggevaagd, huizen verwoest, hele families en generaties weggevaagd", zei Guterres bij de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd.

De VN-baas ontmoette eerder op zaterdag gewonde Palestijnen die worden behandeld in een Egyptisch ziekenhuis. Hij zei "ontroerd" te zijn door hun ervaringen.

Katz

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz schrijft op X in een reactie op het bezoek van Guterres aan de grensovergang dat de VN een "antisemitisch en anti-Israëlisch orgaan zijn geworden dat terreur onderdak biedt".

Het bezoek van Guterres volgt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad er niet in slaagde een resolutie aan te nemen, omdat Rusland en China hun veto hadden uitgesproken. De VS, Qatar en Egypte bemiddelen al weken tussen Hamas en Israël om een staakt-het-vuren tot stand te brengen.

Meer uit Buitenland

Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

6 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

6 uur geleden
Kansas trekt rijbewijzen en geboorteakten van trans personen in

TOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.

7 uur geleden
Dode op speedboot bij Cuba wilde opstand ontketenen

TAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.

7 uur geleden
Onderhandelingen Iran en VS in Genève afgelopen

GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.

7 uur geleden
Afghanistan claimt vergeldingsaanvallen op Pakistan

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.

8 uur geleden
Tsjechië neemt afstand van NAVO-afspraak hoger defensiebudget

PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.

8 uur geleden