Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

VN-baas roept bij grensovergang Gaza op tot staakt-het-vuren

RAFAH (ANP/DPA/RTR) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zaterdag bij de grensovergang Rafah tussen Egypte en Gaza opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in de maandenlange oorlog tussen Israël en Hamas. Volgens hem is er internationaal overeenstemming dat een Israëlisch grondoffensief in de Gazaanse stad Rafah zal uitlopen op een humanitaire ramp.

"Palestijnen in Gaza, kinderen, vrouwen, mannen, blijven vastzitten in een voortdurende nachtmerrie. Gemeenschappen worden weggevaagd, huizen verwoest, hele families en generaties weggevaagd", zei Guterres bij de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd.

De VN-baas ontmoette eerder op zaterdag gewonde Palestijnen die worden behandeld in een Egyptisch ziekenhuis. Hij zei "ontroerd" te zijn door hun ervaringen.

Katz

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz schrijft op X in een reactie op het bezoek van Guterres aan de grensovergang dat de VN een "antisemitisch en anti-Israëlisch orgaan zijn geworden dat terreur onderdak biedt".

Het bezoek van Guterres volgt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad er niet in slaagde een resolutie aan te nemen, omdat Rusland en China hun veto hadden uitgesproken. De VS, Qatar en Egypte bemiddelen al weken tussen Hamas en Israël om een staakt-het-vuren tot stand te brengen.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

57 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

1 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

2 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

2 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

3 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

4 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

4 uur geleden