Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas organiseert hulpbijeenkomst voor Afghanistan in Genève

VN-baas organiseert hulpbijeenkomst voor Afghanistan in Genève

NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties zal naar Genève reizen om voor 13 september een conferentie "op hoog niveau" over hulp aan Afghanistan bijeen te roepen, zei zijn woordvoerder Stephane Dujarric vrijdag.

"De conferentie zal pleiten voor meer geld voor humanitair werk, zodat de levensreddende operatie kan doorgaan", zei Dujarric, en tevens "een beroep doen op volledige en onbelemmerde humanitaire toegang om ervoor te zorgen dat Afghanen essentiële levensbenodigdheden blijven ontvangen".

Al voor de recente machtsovername door de Taliban was Afghanistan sterk afhankelijk van hulp: 40 procent van het bruto binnenlands product is afkomstig van buitenlandse hulp. Volgens de VN worden momenteel 18 miljoen mensen in Afghanistan geconfronteerd met een humanitaire ramp, terwijl nog eens 18 miljoen zich daar snel bij zouden kunnen voegen. In totaal wonen naar schatting 39,2 miljoen mensen in Afghanistan.

"Een op de drie Afghanen weet niet waar hun volgende maaltijd vandaan zal komen", zei Dujarric. "Bijna de helft van alle kinderen onder de vijf jaar zal naar verwachting in de komende twaalf maanden ondervoed zijn", zei Dujarric.

De woordvoerder zei ook dat de recent geboekte vooruitgang in het land moet worden behouden en dat de rechten van vrouwen een "essentieel" onderdeel vormen van de toekomstige stabiliteit van Afghanistan.

Meer uit Buitenland

Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

44 minuten geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

1 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

5 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

7 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

19 uur geleden