Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas organiseert hulpbijeenkomst voor Afghanistan in Genève

VN-baas organiseert hulpbijeenkomst voor Afghanistan in Genève

NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties zal naar Genève reizen om voor 13 september een conferentie "op hoog niveau" over hulp aan Afghanistan bijeen te roepen, zei zijn woordvoerder Stephane Dujarric vrijdag.

"De conferentie zal pleiten voor meer geld voor humanitair werk, zodat de levensreddende operatie kan doorgaan", zei Dujarric, en tevens "een beroep doen op volledige en onbelemmerde humanitaire toegang om ervoor te zorgen dat Afghanen essentiële levensbenodigdheden blijven ontvangen".

Al voor de recente machtsovername door de Taliban was Afghanistan sterk afhankelijk van hulp: 40 procent van het bruto binnenlands product is afkomstig van buitenlandse hulp. Volgens de VN worden momenteel 18 miljoen mensen in Afghanistan geconfronteerd met een humanitaire ramp, terwijl nog eens 18 miljoen zich daar snel bij zouden kunnen voegen. In totaal wonen naar schatting 39,2 miljoen mensen in Afghanistan.

"Een op de drie Afghanen weet niet waar hun volgende maaltijd vandaan zal komen", zei Dujarric. "Bijna de helft van alle kinderen onder de vijf jaar zal naar verwachting in de komende twaalf maanden ondervoed zijn", zei Dujarric.

De woordvoerder zei ook dat de recent geboekte vooruitgang in het land moet worden behouden en dat de rechten van vrouwen een "essentieel" onderdeel vormen van de toekomstige stabiliteit van Afghanistan.

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

1 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

4 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

4 uur geleden