VN-baas maakt zich zorgen om gewelddadige protesten in Suriname
NEW YORK (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties maakt zich zorgen over de gewelddadige protesten die vrijdag in het centrum van Paramaribo waren, zo laat zijn woordvoerder Stéphane Dujarric zondag in een verklaring weten.
Gutteres benadrukt dat de vrijheid van meningsuiting en het houden van vreedzame bijeenkomsten fundamentele mensenrechten zijn die altijd moeten worden gerespecteerd. Maar volgens de VN-baas is het ook belangrijk dat protesten geweldloos verlopen. Hij dringt er daarom bij alle relevante partijen in Suriname op aan om "terughoudend" te zijn en de dialoog aan te gaan. Op die manier kunnen de problemen van Suriname op een constructieve manier worden aangepakt, staat in de verklaring.
Vrijdag liep een protest tegen de regering en de slechte financiële situatie in het land uit op rellen. Het Surinaamse parlementsgebouw werd bestormd en vernield, winkels en benzinestations werden geplunderd. Ruim honderd mensen zijn aangehouden en tientallen mensen raakten gewond. De regering stelde een avondklok in en grendelde het centrum van de hoofdstad af. Inmiddels lijkt de rust te zijn teruggekeerd.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
22 minuten geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
1 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
14 uur geleden