Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas klaagt over gebrek aan leiderschap bij wereldleiders

VN-baas klaagt over gebrek aan leiderschap bij wereldleiders

NEW YORK (ANP/RTR) - VN-baas António Guterres vindt dat wereldleiders te weinig leiderschap tonen tijdens de crisis die is ontstaan door de corona-uitbraak. Volgens Guterres is de internationale gemeenschap te veel verdeeld om gezamenlijk het virus te kunnen bestrijden.

Hij vindt dat er te weinig hulp is voor ontwikkelingslanden. Een noodfonds van 2 miljard dollar is voor nog maar de helft gevuld door rijkere landen.

"We zien dat leiderschap en macht los van elkaar komen te staan", aldus de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. "Bij mensen met macht ontbreekt leiderschap en mensen die groots leiderschap tonen, hebben geen macht. Ik hoop dat dit snel verandert."

Resolutie

De VN-Veiligheidsraad is al meer dan een maand bezig met het opstellen van een resolutie die nauwere samenwerking tussen landen moet bevorderen. De VN-diplomaten kunnen het niet eens worden over de rol van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Onder meer de Verenigde Staten zijn erg kritisch op die organisatie.

Guterres zegt zich grote zorgen te maken over het conflict tussen de VS en China. "Dit zijn twee belangrijke landen. De bijdragen van China en de VS zijn van vitaal belang bij het bestrijden van het coronavirus en bij het ontwikkelen van internationale betrekkingen."

Meer uit Buitenland

Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

58 minuten geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

1 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

2 uur geleden
VN zien schending internationaal recht bij berging lichamen Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.

3 uur geleden
Reddingsactie na bootongeluk Indonesië moeilijk door slecht weer

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
WHO ziet vooruitgang in ebola-bestrijding, maar nog geen keerpunt

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.

4 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

5 uur geleden