Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas is klaar voor constructieve relatie met Trump

VN-baas is klaar voor constructieve relatie met Trump

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties staan klaar om "constructief samen te werken" met de regering van Donald Trump. Dat zei VN-secretaris-generaal António Guterres na de verkiezingsoverwinning van de Republikein in de VS.

"Ik prijs de bevolking van de VS voor hun inzet bij het democratische proces", aldus Guterres. "De Verenigde Naties staan klaar om constructief samen te werken met de nieuwe regering om de dramatische uitdagingen waar onze wereld voor staat aan te pakken."

Trump beloofde in de campagne voor de verkiezingen dat hij de financiële bijdrage van zijn land aan de VN drastisch wil beperken. In 2017, tijdens zijn eerste ambtstermijn, noemde Trump het "oneerlijk" dat de VS 22 procent van het budget en bijna 30 procent van de VN-vredeshandhaving betaalt.

Meer uit Buitenland

Ook in Luik opnieuw onrustig door onderwijsprotest

LUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.

5 minuten geleden
Oekraïne plaatst netten op bruggen tegen droneaanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.

7 minuten geleden
Honderden doden in 24 uur tijd gemeld door strijd in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.

25 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

55 minuten geleden
Von der Leyen: situatie in Zwarte Zee baart steeds meer zorgen

STRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."

1 uur geleden
AfD'er Tobias Rausch verkozen tot voorzitter deelstaatparlement

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.

2 uur geleden
Spaans kabinet akkoord met woningplannen die parlement wegstemde

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.

2 uur geleden