VN-baas is klaar voor constructieve relatie met Trump
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties staan klaar om "constructief samen te werken" met de regering van Donald Trump. Dat zei VN-secretaris-generaal António Guterres na de verkiezingsoverwinning van de Republikein in de VS.
"Ik prijs de bevolking van de VS voor hun inzet bij het democratische proces", aldus Guterres. "De Verenigde Naties staan klaar om constructief samen te werken met de nieuwe regering om de dramatische uitdagingen waar onze wereld voor staat aan te pakken."
Trump beloofde in de campagne voor de verkiezingen dat hij de financiële bijdrage van zijn land aan de VN drastisch wil beperken. In 2017, tijdens zijn eerste ambtstermijn, noemde Trump het "oneerlijk" dat de VS 22 procent van het budget en bijna 30 procent van de VN-vredeshandhaving betaalt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.
5 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.
5 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemde countryicoon Dolly Parton dinsdagavond op Truth Social "een van de beste countryzangers - en ver daar voorbij". Uit eerbetoon zal de landsvlag in het gehele land een week lang halfstok worden gehangen, schrijft Trump, vanaf middernacht Nederlandse tijd.
7 uur geleden