VN-baas Guterres pleit voor ontwapenen nucleaire wapens
WENEN (ANP/DPA) - Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres wil dat alle kernwapens op aarde onschadelijk worden gemaakt. De Portugees pleit hiervoor bij het begin van een driedaagse conferentie over het verbieden van nucleaire wapens in Wenen.
"Laten we al deze wapens verwoesten voor ze ons verwoesten", zei Guterres. Momenteel zijn er ongeveer 13.000 kernwapens in de wereld. "Dat is een recept voor de mogelijke verwoesting van de planeet, gezien alle conflicten en het onderlinge wantrouwen."
In januari 2021 werd een verbond van kracht dat landen verbiedt om iets met nucleaire wapens te doen en om na te denken over de humanitaire gevolgen van het gebruik ervan. Het verdrag is door 86 landen ondertekend.
Negen landen ter wereld hebben kernwapens en die hebben het verdrag allemaal niet ondertekend. In de geschiedenis is er twee keer een nucleaire bom gebruikt in een oorlog, Beide keren gebeurde dat in augustus 1945, toen de Verenigde Staten de bommen gebruikten om de oorlog met Japan te beëindigen.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
13 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
23 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
1 uur geleden