Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-baas Guterres haalt uit naar oliebedrijven om 'grote leugen'

VN-baas Guterres haalt uit naar oliebedrijven om 'grote leugen'

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft bij het World Economic Forum in Davos uitgehaald naar grote oliebedrijven. Die wisten al tientallen jaren geleden dat CO2-uitstoot van fossiele brandstoffen opwarming van de aarde veroorzaakt, bleek deze week opnieuw uit een rapport over ExxonMobil. Maar naar buiten toe deden ze alsof het niet zo was.

"Sommigen binnen de grote oliebedrijven vertelden de grote leugen", zei Guterres die verwees naar het rapport over ExxonMobil en zei dat olieproducenten "wisten dat hun belangrijkste product de aarde aan het bakken was". "Net als de tabaksindustrie walsten ze over hun eigen wetenschappelijk onderzoek heen. En net als de tabaksindustrie moeten ze verantwoordelijk worden gehouden."

In 1998 behaalden Amerikaanse staten een belangrijke juridische overwinning op tabaksbedrijven. Die moesten in totaal 246 miljard dollar betalen. Daarmee moesten de kosten voor de behandeling van rokers die gezondheidsproblemen kregen worden vergoed.

Tegen ExxonMobil en branchegenoten als Shell en BP zijn al enkele zaken aangespannen in de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het oliebedrijf ontkent dat er al decennia kennis was over de negatieve effecten van het verbranden van fossiele brandstoffen.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

11 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

12 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

13 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

15 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

17 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

1 dag geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden