Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: armere landen importeren minder voedsel door hoge prijzen

VN: armere landen importeren minder voedsel door hoge prijzen

ROME (ANP/AFP) - Armere landen zullen vanwege de hoge voedselprijzen dit jaar minder voedsel importeren, omdat ze het niet kunnen betalen. Dat meldt de voedsel- en landbouworganisatie FAO van de Verenigde Naties in een rapport. Vanwege de oorlog in Oekraïne gingen de voedselprijzen vooral vorig jaar hard omhoog. Inmiddels zijn veel producten wel wat in prijs gedaald, maar blijven de prijzen relatief hoog. De wereldwijde rekening voor de voedselimport zal dit jaar een nieuw record bereiken, aldus de FAO.

De organisatie heeft gewaarschuwd dat arme landen door de hoge prijzen met meer armoede en hongersnood te maken kunnen krijgen. Ook vreest de organisatie dat mensen meer beperkt worden in de keuze aan levensmiddelen omdat ze zich bijvoorbeeld geen vlees meer kunnen veroorloven. Dat zorgt weer voor een minder gevarieerd dieet.

Volgens de FAO zal de invoer in de 47 minst ontwikkelde landen ter wereld, voornamelijk in Afrika, met 1,5 procent dalen. In landen als Turkije, Pakistan en Egypte zou het zelfs om een afname met bijna 5 procent gaan. Turkije kampt bijvoorbeeld met een zeer hoge inflatie waardoor de koopkracht wordt gedrukt en mensen dus minder geld hebben voor voedsel.

De wereldwijde rekening voor de import van voedsel zal dit jaar stijgen naar bijna 2 biljoen dollar, aldus de FAO. Dat is 1,5 procent meer dan in 2022, toen ook al een nieuw record werd aangetikt. Het volume van die importen ligt dan wel weer lager als gevolg van de hogere prijzen. Landen kunnen daardoor immers minder kopen voor hetzelfde geld.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

11 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

12 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

13 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

13 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

14 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

16 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

16 uur geleden