Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: armere landen importeren minder voedsel door hoge prijzen

VN: armere landen importeren minder voedsel door hoge prijzen

ROME (ANP/AFP) - Armere landen zullen vanwege de hoge voedselprijzen dit jaar minder voedsel importeren, omdat ze het niet kunnen betalen. Dat meldt de voedsel- en landbouworganisatie FAO van de Verenigde Naties in een rapport. Vanwege de oorlog in Oekraïne gingen de voedselprijzen vooral vorig jaar hard omhoog. Inmiddels zijn veel producten wel wat in prijs gedaald, maar blijven de prijzen relatief hoog. De wereldwijde rekening voor de voedselimport zal dit jaar een nieuw record bereiken, aldus de FAO.

De organisatie heeft gewaarschuwd dat arme landen door de hoge prijzen met meer armoede en hongersnood te maken kunnen krijgen. Ook vreest de organisatie dat mensen meer beperkt worden in de keuze aan levensmiddelen omdat ze zich bijvoorbeeld geen vlees meer kunnen veroorloven. Dat zorgt weer voor een minder gevarieerd dieet.

Volgens de FAO zal de invoer in de 47 minst ontwikkelde landen ter wereld, voornamelijk in Afrika, met 1,5 procent dalen. In landen als Turkije, Pakistan en Egypte zou het zelfs om een afname met bijna 5 procent gaan. Turkije kampt bijvoorbeeld met een zeer hoge inflatie waardoor de koopkracht wordt gedrukt en mensen dus minder geld hebben voor voedsel.

De wereldwijde rekening voor de import van voedsel zal dit jaar stijgen naar bijna 2 biljoen dollar, aldus de FAO. Dat is 1,5 procent meer dan in 2022, toen ook al een nieuw record werd aangetikt. Het volume van die importen ligt dan wel weer lager als gevolg van de hogere prijzen. Landen kunnen daardoor immers minder kopen voor hetzelfde geld.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort door hamsteringen in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

19 minuten geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

3 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

5 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

15 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

16 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

18 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

19 uur geleden