VN: arbeidsmigranten stuurden 581 miljard euro naar huis in 2021
ROME (ANP/AFP) - Arbeidsmigranten hebben vorig jaar wereldwijd een bedrag van 605 miljard dollar, omgerekend 581 miljard euro, naar hun families in het thuisland gestuurd. Dat meldde een organisatie van de Verenigde Naties. Er werd vooral meer geld overgeboekt met behulp van mobiele telefoons. Naar schatting profiteren ongeveer 800 miljoen gezinsleden in met name armere landen van die betalingen naar huis.
Volgens het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) is het naar huis gestuurde bedrag bijna 9 procent hoger dan in 2020. Het IFAD verwacht dat het dit jaar zal stijgen naar 630 miljard dollar. Het fonds schat verder dat tot en met 2030 met die betalingen in totaal 5,4 biljoen dollar gemoeid zal zijn, wat twee keer de omvang van de economie van Afrika in 2021 is.
IFAD-president Gilbert Houngbo stelt dat die betalingen door arbeidsmigranten helpen bij het tegengaan van armoede en hongersnood en zorgen voor geld voor onderwijs, gezondheidszorg en huisvesting. Hij waarschuwt wel dat die opwaartse trend bij de betalingen kan worden geraakt door de hoge inflatie omdat arbeidsmigranten daardoor minder geld overhouden.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
7 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden