Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: al zeventien medewerkers gedood bij bombardementen op Gaza

VN: al zeventien medewerkers gedood bij bombardementen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Al zeventien medewerkers van de Verenigde Naties zijn sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas gedood bij Israëlische bombardementen in de Gazastrook. "Sommigen van hen kwamen om met hun familie terwijl ze lagen te slapen", zegt de afdeling van de VN in Gaza in een verklaring.

De organisatie vreest dat het werkelijke aantal doden nog hoger ligt. Het hoofd van de organisatie in Gaza roept op burgers te beschermen. "Laat me duidelijk zijn: burgers beschermen in tijden van conflict is geen doel of een ideaal, het is een verplichting aan onze gedeelde menselijkheid."

Bij Israëlische bombardementen van de Gazastrook zijn volgens Palestijnse autoriteiten al meer dan 4000 mensen om het leven gekomen. Meer dan een miljoen Palestijnen zijn ontheemd. Aan de Israëlische zijde zijn 1400 mensen gedood, aldus de Israëlische autoriteiten.

Meer uit Buitenland

Witte Huis-woordvoerder: gesprekken met Iran gaan door

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.

3 minuten geleden
Britse politie start onderzoek naar Mandelson om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.

40 minuten geleden
Justitie houdt vast aan uitsluiting Le Pen bij verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.

50 minuten geleden
Persbureau: VS schieten Iraanse drone neer nabij vliegdekschip

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.

2 uur geleden
NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

2 uur geleden
Celstraf voor twee Zweden na aanslag op ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.

2 uur geleden
Mensenrechtenhof veroordeelt Rusland voor gevangenschap Navalny

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.

3 uur geleden