VN: al zeventien medewerkers gedood bij bombardementen op Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Al zeventien medewerkers van de Verenigde Naties zijn sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas gedood bij Israëlische bombardementen in de Gazastrook. "Sommigen van hen kwamen om met hun familie terwijl ze lagen te slapen", zegt de afdeling van de VN in Gaza in een verklaring.
De organisatie vreest dat het werkelijke aantal doden nog hoger ligt. Het hoofd van de organisatie in Gaza roept op burgers te beschermen. "Laat me duidelijk zijn: burgers beschermen in tijden van conflict is geen doel of een ideaal, het is een verplichting aan onze gedeelde menselijkheid."
Bij Israëlische bombardementen van de Gazastrook zijn volgens Palestijnse autoriteiten al meer dan 4000 mensen om het leven gekomen. Meer dan een miljoen Palestijnen zijn ontheemd. Aan de Israëlische zijde zijn 1400 mensen gedood, aldus de Israëlische autoriteiten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
5 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
6 uur geleden