VN: al zeventien medewerkers gedood bij bombardementen op Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Al zeventien medewerkers van de Verenigde Naties zijn sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas gedood bij Israëlische bombardementen in de Gazastrook. "Sommigen van hen kwamen om met hun familie terwijl ze lagen te slapen", zegt de afdeling van de VN in Gaza in een verklaring.
De organisatie vreest dat het werkelijke aantal doden nog hoger ligt. Het hoofd van de organisatie in Gaza roept op burgers te beschermen. "Laat me duidelijk zijn: burgers beschermen in tijden van conflict is geen doel of een ideaal, het is een verplichting aan onze gedeelde menselijkheid."
Bij Israëlische bombardementen van de Gazastrook zijn volgens Palestijnse autoriteiten al meer dan 4000 mensen om het leven gekomen. Meer dan een miljoen Palestijnen zijn ontheemd. Aan de Israëlische zijde zijn 1400 mensen gedood, aldus de Israëlische autoriteiten.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
3 uur geleden