VN-agentschap: 800.000 mensen uit Rafah op de vlucht
RAFAH (ANP) - Het hoofd van VN-organisatie UNRWA zegt dat de afgelopen tijd zo'n 800.000 mensen uit Rafah noodgedwongen op de vlucht zijn geslagen. "Het gaat om bijna de helft van de bevolking van Rafah", aldus Philippe Lazzarini op berichtendienst X.
De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen zegt dat de vluchtelingenstroom op gang kwam nadat Israël op 6 mei een militaire operatie begon in het gebied. Volgens Lazzarini vertrekken mensen omdat opdracht wordt gegeven te evacueren naar "zogenoemde veilige zones". Vluchtelingen trekken onder meer naar de stad Khan Younis en zoeken soms onderdak in verwoeste gebouwen.
Rafah ligt in het zuiden van de Gazastrook, bij de grens met Egypte. Inwoners van de Gazastrook zijn de afgelopen maanden juist massaal naar de stad gevlucht, weg van gevechten in andere delen van het kustgebied. Israël heeft aangegeven Hamas ook in Rafah te willen uitschakelen. Ook zaterdag zijn weer bombardementen en gevechten gemeld in het zuidelijke gebied.
De strijd leidt opnieuw tot een uittocht van vluchtelingen. UNRWA-hoofd Lazzarini noemt het op X onzin dat mensen zich naar veilige gebieden kunnen verplaatsen. "Er zijn geen veilige zones in Gaza", zei hij. "Het is nergens veilig. Niemand is veilig."
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP) - De Soedanese premier Kamil Idris wil dat de wreedheden die zijn begaan in de stad el-Fasher, die is ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), voor internationale rechtbanken worden gebracht. Dat zegt hij in een interview met de Zwitserse krant Blick.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Hamas heeft de stoffelijke resten van drie gijzelaars via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond bekend. Hamas had al aangekondigd zondagavond de lichamen over te dragen.
2 uur geledenHUNTINGDON (ANP/AFP) - De Britse politie heeft bekendgemaakt dat er één man van 32 jaar wordt verdacht van de bloedige steekpartij zaterdagavond in een trein ten noorden van Huntingdon, circa 80 kilometer ten noorden van Londen. Een tweede man van 35 jaar die was aangehouden als mogelijke dader is vrijgelaten. De verdachte wordt van pogingen tot moord beschuldigd. Over zijn motieven is niets bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet "geen noodzaak" voor president Vladimir Poetin om zijn Amerikaanse collega Donald Trump te ontmoeten. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zondag, meldt staatspersbureau TASS.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De politie heeft in Berlijn een 22-jarige Syriër gearresteerd die ervan wordt verdacht vanuit jihadistische motieven een zelfmoordaanslag in de Duitse hoofdstad te willen plegen. Justitie heeft dit niet nader toegelicht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft gezegd de stoffelijke resten te hebben getraceerd van drie overleden gijzelaars die vrijdag zouden worden overgedragen. Israël ontving vrijdag via het Rode Kruis de stoffelijke resten van drie personen, maar Israëlische onderzoekers stelden vast dat deze niet van voormalige Israëlische gijzelaars waren.
6 uur geleden