Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: afgelopen drie maanden forse toename armoede

VN: afgelopen drie maanden forse toename armoede

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - Door de forse stijging van de voedsel- en energieprijzen is volgens de Verenigde Naties het aantal mensen dat in extreme armoede leeft de afgelopen drie maanden met nog eens 71 miljoen toegenomen. Het ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP) meldt in een donderdag vrijgegeven rapport dat belastingverlagingen en algemene energiesubsidies minder effectief zijn dan rechtstreekse betalingen aan de ergst getroffenen om hen zo uit de armoede te houden.

"Het rapport concludeert dat gerichte geldoverdrachten eerlijker en kosteneffectiever zijn dan algemene subsidies", aldus de UNDP. Maatregelen zoals het verlagen van belastingen op benzine helpen op korte termijn, maar ze vergroten de ongelijkheid en verergeren de klimaatcrisis op lange termijn, omdat mensen meer auto kunnen rijden als de benzineprijzen lager zijn. Volgens de UNDP is het vooral de rijkste 20 procent van de bevolking die profiteert van energiesubsidies. Gerichte financiële steun zou daarentegen vooral ten goede komen aan de allerarmsten.

Als oorzaken van de huidige crisis noemt het rapport de coronapandemie en de oorlog tussen Rusland en Oekraïne, waardoor geen graan kan worden uitgevoerd. Met name arme huishoudens in landen in de westelijke Balkan, aan de Kaspische Zee en ten zuiden van de Sahara worden hierdoor zwaar getroffen. Als de rente stijgt door toegenomen inflatie lopen tientallen ontwikkelingslanden het risico de invoer van voedsel of energie niet meer te kunnen betalen.

Meer uit Buitenland

Xi aangekomen in VS voor driedaags staatsbezoek

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.

2 uur geleden
VS en China verlengen handelsbestand tot 10 januari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.

3 uur geleden
AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

7 uur geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

8 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

9 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

12 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

12 uur geleden