Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding

VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding

KHARTOEM (ANP/AFP) - Meer dan 700.000 Soedanese kinderen lopen het risico zwaar ondervoed te raken door de oorlog in het Oost-Afrikaanse land, zeggen de Verenigde Naties. De VN waarschuwen dat tienduizenden kinderen gaan overlijden als er niet snel meer noodhulp komt.

"Als de hulp niet verbetert, kunnen we 300.000 kinderen niet behandelen", zei een woordvoerder van kinderrechtenorganisatie UNICEF in Soedan. "Tienduizenden zullen waarschijnlijk overlijden."

Sinds april woedt er een conflict tussen de leider van de Soedanese strijdkrachten Abdel Fattah al Burhan en de paramilitaire Rapid Support Forces van Mohamed Hamdan Daglo, de voormalige rechterhand van Al Burhan. Volgens de VN zijn al duizenden mensen door het geweld omgekomen. Miljoenen mensen zijn ontheemd geraakt, nog eens miljoenen meer hebben noodhulp nodig.

Meer uit Buitenland

Kremlin: China en India willen helpen oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.

37 minuten geleden
Duits-Oekraïense in Duitsland aangeklaagd om spionage

BERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.

53 minuten geleden
Finland sluit aan bij Franse kernwapensamenwerking

HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.

1 uur geleden
Iran veroordeelt weigering delegatie door Oostenrijk

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

2 uur geleden
Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

3 uur geleden
Frankrijk komt met nieuw voorstel voor maatregelen sociale media

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.

4 uur geleden
Nog veel vermisten na kapseizen schip in Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.

5 uur geleden