VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding
KHARTOEM (ANP/AFP) - Meer dan 700.000 Soedanese kinderen lopen het risico zwaar ondervoed te raken door de oorlog in het Oost-Afrikaanse land, zeggen de Verenigde Naties. De VN waarschuwen dat tienduizenden kinderen gaan overlijden als er niet snel meer noodhulp komt.
"Als de hulp niet verbetert, kunnen we 300.000 kinderen niet behandelen", zei een woordvoerder van kinderrechtenorganisatie UNICEF in Soedan. "Tienduizenden zullen waarschijnlijk overlijden."
Sinds april woedt er een conflict tussen de leider van de Soedanese strijdkrachten Abdel Fattah al Burhan en de paramilitaire Rapid Support Forces van Mohamed Hamdan Daglo, de voormalige rechterhand van Al Burhan. Volgens de VN zijn al duizenden mensen door het geweld omgekomen. Miljoenen mensen zijn ontheemd geraakt, nog eens miljoenen meer hebben noodhulp nodig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
22 minuten geledenOLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
3 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
7 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
8 uur geleden