VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding
KHARTOEM (ANP/AFP) - Meer dan 700.000 Soedanese kinderen lopen het risico zwaar ondervoed te raken door de oorlog in het Oost-Afrikaanse land, zeggen de Verenigde Naties. De VN waarschuwen dat tienduizenden kinderen gaan overlijden als er niet snel meer noodhulp komt.
"Als de hulp niet verbetert, kunnen we 300.000 kinderen niet behandelen", zei een woordvoerder van kinderrechtenorganisatie UNICEF in Soedan. "Tienduizenden zullen waarschijnlijk overlijden."
Sinds april woedt er een conflict tussen de leider van de Soedanese strijdkrachten Abdel Fattah al Burhan en de paramilitaire Rapid Support Forces van Mohamed Hamdan Daglo, de voormalige rechterhand van Al Burhan. Volgens de VN zijn al duizenden mensen door het geweld omgekomen. Miljoenen mensen zijn ontheemd geraakt, nog eens miljoenen meer hebben noodhulp nodig.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
6 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
8 uur geleden