Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding

VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding

KHARTOEM (ANP/AFP) - Meer dan 700.000 Soedanese kinderen lopen het risico zwaar ondervoed te raken door de oorlog in het Oost-Afrikaanse land, zeggen de Verenigde Naties. De VN waarschuwen dat tienduizenden kinderen gaan overlijden als er niet snel meer noodhulp komt.

"Als de hulp niet verbetert, kunnen we 300.000 kinderen niet behandelen", zei een woordvoerder van kinderrechtenorganisatie UNICEF in Soedan. "Tienduizenden zullen waarschijnlijk overlijden."

Sinds april woedt er een conflict tussen de leider van de Soedanese strijdkrachten Abdel Fattah al Burhan en de paramilitaire Rapid Support Forces van Mohamed Hamdan Daglo, de voormalige rechterhand van Al Burhan. Volgens de VN zijn al duizenden mensen door het geweld omgekomen. Miljoenen mensen zijn ontheemd geraakt, nog eens miljoenen meer hebben noodhulp nodig.

Meer uit Buitenland

Brandenburger Tor verlicht in regenboogkleuren na aanslag Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan ​voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.

4 uur geleden
Media: branden bij Madrid en Avila nog actief maar onder controle

MADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.

4 uur geleden
Tienduizenden protesteren tegen massatoerisme op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.

5 uur geleden
Al-Sharaa: Syrië streeft naar veiligheidsakkoord met Israël

DAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.

6 uur geleden
Axios: legerleider VS adviseerde te stoppen met aanvallen Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.

8 uur geleden
Verdachte aanslag Berlijn gedood

BERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.

9 uur geleden
Oud-president Hernández weer in Honduras na gratie Trump

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.

9 uur geleden