
VN: 700.000 Soedanese kinderen lopen risico op zware ondervoeding
KHARTOEM (ANP/AFP) - Meer dan 700.000 Soedanese kinderen lopen het risico zwaar ondervoed te raken door de oorlog in het Oost-Afrikaanse land, zeggen de Verenigde Naties. De VN waarschuwen dat tienduizenden kinderen gaan overlijden als er niet snel meer noodhulp komt.
"Als de hulp niet verbetert, kunnen we 300.000 kinderen niet behandelen", zei een woordvoerder van kinderrechtenorganisatie UNICEF in Soedan. "Tienduizenden zullen waarschijnlijk overlijden."
Sinds april woedt er een conflict tussen de leider van de Soedanese strijdkrachten Abdel Fattah al Burhan en de paramilitaire Rapid Support Forces van Mohamed Hamdan Daglo, de voormalige rechterhand van Al Burhan. Volgens de VN zijn al duizenden mensen door het geweld omgekomen. Miljoenen mensen zijn ontheemd geraakt, nog eens miljoenen meer hebben noodhulp nodig.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij "zekerder" is over het kunnen beëindigen van de oorlog in Oekraïne, na een overleg tussen Amerikaanse en Russische delegaties dinsdag in Saudi-Arabië. Dat was het eerste topoverleg tussen de twee landen in jaren.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland gaat de komende jaren flink meer uitgeven aan defensie. In 2027 moeten de uitgaven gelijk zijn aan 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), wat ver boven de NAVO-norm van 2 procent ligt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron bevestigt dat hij woensdag opnieuw een overleg over Oekraïne houdt. Deze vergadering wordt volgens hem bijgewoond door "verschillende Europese en niet-Europese staten".
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft een dubbele longontsteking opgelopen. De 88-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk werd vrijdag met bronchitis in het ziekenhuis opgenomen. Zijn gezondheidstoestand blijft volgens het Vaticaan "complex".
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is volgens anonieme bronnen bezig weer topoverleg te organiseren over de veiligheid in Europa en over de oorlog in Oekraïne. Het zou gaan om een bijeenkomst op woensdag met leiders van landen die maandag niet tot het 'selecte groepje' behoorden voor het door Parijs ingelaste overleg.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de Verenigde Staten komen met speciale gezanten voor het overleg dat zij onderling gaan voeren over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, zegt de Russische buitenlandadviseur Joeri Oesjakov. Er zijn volgens hem nog geen personen aangewezen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten sluiten in het bezette Oost-Jeruzalem drie scholen en een trainingscentrum voor Palestijnse kinderen en jongeren. De VN-vluchtelingenorganisatie UNRWA heeft dit gemeld. Kinderen en jongeren wordt het recht op onderwijs ontzegd, aldus UNRWA-chef Philippe Lazzarini.
7 uur geleden