VN: 61 trucks leverden humanitaire hulp in noorden Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Op zaterdag hebben in het noorden van de Gazastrook 61 vrachtwagens humanitaire hulp kunnen leveren, zeggen de Verenigde Naties.
Nog eens tweehonderd trucks werden zaterdag vanuit Nitzana in Israël naar de Gazastrook gestuurd, zei VN-agentschap OCHA in een verklaring. Voor het uitbreken van de oorlog reden er volgens de VN dagelijks ongeveer vijfhonderd vrachtwagens Gaza binnen.
Aan het Al Shifaziekenhuis, waar voor het ingaan van de gevechtspauze op vrijdag hevig werd gevochten, werden elf ambulances, drie bussen en een dieplader afgeleverd, dit "om te helpen bij evacuaties", aldus de verklaring.
Israël beschouwt het noorden van de Gazastrook ondanks de gevechtspauze nog als een oorlogszone. Vrijdag kwamen daar 65 trucks aan, volgens Hamas minder dan de helft van wat er is beloofd in het akkoord tussen de militante groepering en Israël.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
13 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
14 uur geleden