VN: 61 trucks leverden humanitaire hulp in noorden Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Op zaterdag hebben in het noorden van de Gazastrook 61 vrachtwagens humanitaire hulp kunnen leveren, zeggen de Verenigde Naties.
Nog eens tweehonderd trucks werden zaterdag vanuit Nitzana in Israël naar de Gazastrook gestuurd, zei VN-agentschap OCHA in een verklaring. Voor het uitbreken van de oorlog reden er volgens de VN dagelijks ongeveer vijfhonderd vrachtwagens Gaza binnen.
Aan het Al Shifaziekenhuis, waar voor het ingaan van de gevechtspauze op vrijdag hevig werd gevochten, werden elf ambulances, drie bussen en een dieplader afgeleverd, dit "om te helpen bij evacuaties", aldus de verklaring.
Israël beschouwt het noorden van de Gazastrook ondanks de gevechtspauze nog als een oorlogszone. Vrijdag kwamen daar 65 trucks aan, volgens Hamas minder dan de helft van wat er is beloofd in het akkoord tussen de militante groepering en Israël.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
7 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
8 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
8 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
14 uur geleden