VN: 10.000 mensen vluchtten zaterdag uit noorden Gaza
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Zo'n 10.000 mensen zijn zaterdag van het noorden naar het zuiden van de Gazastrook gevlucht, zegt de organisatie voor humanitaire zaken van de Verenigde Naties (OCHA). Het aantal is een schatting van VN-waarnemers ter plaatse. Onder de vluchtelingen zijn volgens OCHA ook onbegeleide kinderen.
Volgens OCHA beschreven de vluchtelingen dat ze door Israëlische controleposten met gezichtsherkenningsmachines moesten. Dat suggereert dat Israël vreest dat er Hamasstrijders en leden van andere militante organisaties tussen de vluchtelingen zitten. Er zouden ook mensen zijn aangehouden bij de controleposten.
OCHA schat dat er sinds 5 november meer dan 200.000 Palestijnen van Noord- naar Zuid-Gaza zijn gevlucht. Vlak na de start van de oorlog met Hamas begon Israël de mensen in het noorden van Gaza op te roepen om naar het zuiden te gaan, vanwege de hevige strijd in het noorden. Ook in het zuidelijke deel van de Gazastrook waren de afgelopen weken regelmatig luchtaanvallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
2 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
10 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
12 uur geleden