VN: 10.000 mensen vluchtten zaterdag uit noorden Gaza
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Zo'n 10.000 mensen zijn zaterdag van het noorden naar het zuiden van de Gazastrook gevlucht, zegt de organisatie voor humanitaire zaken van de Verenigde Naties (OCHA). Het aantal is een schatting van VN-waarnemers ter plaatse. Onder de vluchtelingen zijn volgens OCHA ook onbegeleide kinderen.
Volgens OCHA beschreven de vluchtelingen dat ze door Israëlische controleposten met gezichtsherkenningsmachines moesten. Dat suggereert dat Israël vreest dat er Hamasstrijders en leden van andere militante organisaties tussen de vluchtelingen zitten. Er zouden ook mensen zijn aangehouden bij de controleposten.
OCHA schat dat er sinds 5 november meer dan 200.000 Palestijnen van Noord- naar Zuid-Gaza zijn gevlucht. Vlak na de start van de oorlog met Hamas begon Israël de mensen in het noorden van Gaza op te roepen om naar het zuiden te gaan, vanwege de hevige strijd in het noorden. Ook in het zuidelijke deel van de Gazastrook waren de afgelopen weken regelmatig luchtaanvallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
2 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
8 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
9 uur geleden