Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtrecorders neergestort vliegtuig in Litouwen gevonden

Vluchtrecorders neergestort vliegtuig in Litouwen gevonden

VILNIUS (ANP/DPA) - De vluchtrecorders van de Boeing 737-476 van Swiftair die maandag kort voor de landingsbaan in Vilnius neerstortte, zijn gevonden. Ze worden door de Litouwse autoriteiten onderzocht. De oorzaak van de crash van het toestel dat voor de onderneming DHL van Leipzig naar Vilnius vloog, is vooralsnog onbekend.

Een paar maanden geleden waarschuwden Duitse inlichtingendiensten dat "onconventionele brandgevaarlijke apparaten" door onbekenden via vrachtvervoerders werden verzonden. Die waarschuwing werd in verband gebracht met een incident in het logistieke centrum van DHL Leipzig, dat fungeert als de mondiale hub van het bedrijf.

De Litouwse politiechef Arunas Paulauskas dacht maandag dat de meest waarschijnlijke oorzaak technische mankementen of menselijk falen is geweest. Het vliegtuig had vier mensen aan boord, van wie er één is omgekomen.

Meer uit Buitenland

Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

18 minuten geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

19 minuten geleden
Vredesoverleg Rusland en Oekraïne afgerond

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.

22 minuten geleden
Meer arrestaties na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".

24 minuten geleden
Russische minister waarschuwt voor spionage via Telegram

MOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".

26 minuten geleden
Zelensky kondigt sancties aan tegen leider Belarus

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.

29 minuten geleden
Negen aanhoudingen na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.

39 minuten geleden