Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchten naar Madrid geannuleerd om sneeuwval

Vluchten naar Madrid geannuleerd om sneeuwval

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de hevige sneeuwval zijn vluchten van en naar Madrid geannuleerd. Ook vanaf Schiphol zijn vluchten naar de Spaanse hoofdstad uit het vluchtschema gehaald. Op zaterdag stonden volgens de site van de luchthaven nabij Amsterdam twee vertrekken gepland.

Volgens de Spaanse luchthavenbeheerder Aena blijft de Madrileense luchthaven de hele zaterdag gesloten. Op vrijdag werden ook al meer dan vijftig vluchten geannuleerd of omgeleid. De sneeuwval zit ook de treindienstverlening van en naar Madrid dwars. Ook de voetbalwedstrijd van Atlético Madrid gaat vanwege de weersomstandigheden niet door.

De sneeuwval in de regio Madrid is de hevigste in tientallen jaren. In de stad zelf zijn ook busdiensten opgeschort. Een speciale militaire eenheid is ingezet om gestrande bestuurders van voertuigen die vastzitten in de sneeuw bij te staan. Scholen en universiteiten in de door de zware sneeuwval getroffen gebieden blijven de komende dagen dicht, zo werd eerder gemeld.

De koudegolf in Spanje heeft ondertussen de prijzen voor aardgas in het land naar recordhoogte geduwd. Het land is een belangrijke speler in de wereldwijde markt voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Spanje telt het grootste aantal terminals voor lng in Europa.

Meer uit Financieel

7 procent meer loon voor personeel universitaire medische centra

UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.

2 uur geleden
Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

5 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

5 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

6 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

6 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

7 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

9 uur geleden