Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchten naar Madrid geannuleerd om sneeuwval

Vluchten naar Madrid geannuleerd om sneeuwval

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de hevige sneeuwval zijn vluchten van en naar Madrid geannuleerd. Ook vanaf Schiphol zijn vluchten naar de Spaanse hoofdstad uit het vluchtschema gehaald. Op zaterdag stonden volgens de site van de luchthaven nabij Amsterdam twee vertrekken gepland.

Volgens de Spaanse luchthavenbeheerder Aena blijft de Madrileense luchthaven de hele zaterdag gesloten. Op vrijdag werden ook al meer dan vijftig vluchten geannuleerd of omgeleid. De sneeuwval zit ook de treindienstverlening van en naar Madrid dwars. Ook de voetbalwedstrijd van Atlético Madrid gaat vanwege de weersomstandigheden niet door.

De sneeuwval in de regio Madrid is de hevigste in tientallen jaren. In de stad zelf zijn ook busdiensten opgeschort. Een speciale militaire eenheid is ingezet om gestrande bestuurders van voertuigen die vastzitten in de sneeuw bij te staan. Scholen en universiteiten in de door de zware sneeuwval getroffen gebieden blijven de komende dagen dicht, zo werd eerder gemeld.

De koudegolf in Spanje heeft ondertussen de prijzen voor aardgas in het land naar recordhoogte geduwd. Het land is een belangrijke speler in de wereldwijde markt voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Spanje telt het grootste aantal terminals voor lng in Europa.

Meer uit Financieel

Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

1 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

2 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

3 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

4 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

5 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 dag geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

1 dag geleden