Vluchten naar Londen geannuleerd wegens Brits winterweer
AMSTERDAM (ANP) - Meerdere vluchten vanaf Nederlandse luchthavens naar Londen zijn geannuleerd. Door hevige sneeuwval in het Verenigd Koninkrijk is het luchtverkeer richting de Britse hoofdstad verstoord. Volgens de sites van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport zijn meerdere vluchten naar Londen vertraagd of geannuleerd. Ook vanaf Eindhoven Airport wordt op Londen gevlogen. Op de site en via de socialmediakanalen meldt de Brabantse luchthaven nog niets over verstoringen.
De Britse meteorologische dienst heeft voor grote delen van het Verenigd Koninkrijk code geel afgegeven wegens sneeuwval en ijsvorming. In sommige delen van het land treedt ook dichte mist op. De weerwaarschuwing blijft zeker de hele maandagochtend van kracht. Het winterse weer heeft ook het treinverkeer ontregeld en tot ongelukken geleid op de snelwegen.
Alleen al vanaf Schiphol vertrekken dagelijks tientallen vluchten naar Londen. In Eindhoven en Rotterdam gaat het om een aantal vluchten. De Britse hoofdstad telt een reeks luchthavens zoals Stansted, Heathrow, Gatwick, Luton en London City Airport.
Vertrekkende vluchten vanaf de Londense luchthavens kampen ook met problemen. Gatwick schrapte bijvoorbeeld al circa veertig vertrekkende vluchten. Dat was vooral het gevolg van niet gelande vluchten op zondag. De laatste tijd zijn er wel meer problemen met reizen in het Verenigd Koninkrijk door een reeks spoorwegstakingen.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
3 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
4 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
12 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden