Vluchten naar Londen geannuleerd wegens Brits winterweer
AMSTERDAM (ANP) - Meerdere vluchten vanaf Nederlandse luchthavens naar Londen zijn geannuleerd. Door hevige sneeuwval in het Verenigd Koninkrijk is het luchtverkeer richting de Britse hoofdstad verstoord. Volgens de sites van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport zijn meerdere vluchten naar Londen vertraagd of geannuleerd. Ook vanaf Eindhoven Airport wordt op Londen gevlogen. Op de site en via de socialmediakanalen meldt de Brabantse luchthaven nog niets over verstoringen.
De Britse meteorologische dienst heeft voor grote delen van het Verenigd Koninkrijk code geel afgegeven wegens sneeuwval en ijsvorming. In sommige delen van het land treedt ook dichte mist op. De weerwaarschuwing blijft zeker de hele maandagochtend van kracht. Het winterse weer heeft ook het treinverkeer ontregeld en tot ongelukken geleid op de snelwegen.
Alleen al vanaf Schiphol vertrekken dagelijks tientallen vluchten naar Londen. In Eindhoven en Rotterdam gaat het om een aantal vluchten. De Britse hoofdstad telt een reeks luchthavens zoals Stansted, Heathrow, Gatwick, Luton en London City Airport.
Vertrekkende vluchten vanaf de Londense luchthavens kampen ook met problemen. Gatwick schrapte bijvoorbeeld al circa veertig vertrekkende vluchten. Dat was vooral het gevolg van niet gelande vluchten op zondag. De laatste tijd zijn er wel meer problemen met reizen in het Verenigd Koninkrijk door een reeks spoorwegstakingen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS-reizigers met het tijdelijke kortingsabonnement hebben in de eerste twee weken meer dan 9 miljoen kilometer afgelegd. Dat meldt de Nederlandse spoorbeheerder.
5 uur geleden