Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchten naar Italië geannuleerd ondanks schrappen staking

Vluchten naar Italië geannuleerd ondanks schrappen staking

SCHIPHOL (ANP) - Verschillende vluchten naar Italië vanaf Schiphol gaan vrijdag niet door. De vluchten werden geannuleerd vanwege een staking van grondpersoneel op Italiaanse luchthavens. Die staking is na aandringen van transportminister Matteo Salvini door de vakbonden echter opgeschort vanwege het noodweer in het noorden van het land, aldus het Italiaanse persbureau ANSA.

KLM had eerder al gezegd dat vanwege die actie vluchten op vrijdag naar Italië zouden komen te vervallen. Volgens de website van Schiphol gaat het om KLM-vluchten naar Milaan en Venetië. Ook easyJet schrapt vluchten naar onder meer Palermo. Bij Transavia vervalt een vlucht naar Pisa. Op Eindhoven Airport zijn vluchten van Ryanair naar Pisa en Milaan geschrapt.

De vakbonden in Italië hadden opgeroepen tot een vier uur durende staking op vrijdag van grondpersoneel voor betere arbeidsvoorwaarden en meer loon, meldde ANSA. Maar vanwege de transportproblemen door het noodweer had minister Salvini gevraagd de actie op te schorten. Nu zou op 4 juni het werk worden neergelegd.

Verdere impact

Overigens zouden volgens ANSA twee kleinere vakbonden wel willen doorzetten met de actie op vrijdag, waarbij niet wordt gestaakt in de door noodweer getroffen regio Emilio-Romagna.

Het noodweer zelf heeft voor zover bekend niet geleid tot annuleringen van vluchten vanuit Nederland naar bestemmingen in het noorden van Italië, waaronder de luchthaven van Bologna. Die stad ligt in de regio met overstromingen en aardverschuivingen. Door het noodweer vielen doden en duizenden mensen zijn geëvacueerd. EasyJet laat weten slechts een paar telefoontjes te hebben gekregen over de impact van het slechte weer. "Onze vluchten van en naar Noord-Italië vertrekken zoals gewoonlijk, maar als er passagiers zijn die vragen hebben, kunnen zij uiteraard contact opnemen met onze klantenservice."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

2 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

2 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

3 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

4 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

5 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

6 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

6 uur geleden