Vluchten naar Italië geannuleerd ondanks schrappen staking
SCHIPHOL (ANP) - Verschillende vluchten naar Italië vanaf Schiphol gaan vrijdag niet door. De vluchten werden geannuleerd vanwege een staking van grondpersoneel op Italiaanse luchthavens. Die staking is na aandringen van transportminister Matteo Salvini door de vakbonden echter opgeschort vanwege het noodweer in het noorden van het land, aldus het Italiaanse persbureau ANSA.
KLM had eerder al gezegd dat vanwege die actie vluchten op vrijdag naar Italië zouden komen te vervallen. Volgens de website van Schiphol gaat het om KLM-vluchten naar Milaan en Venetië. Ook easyJet schrapt vluchten naar onder meer Palermo. Bij Transavia vervalt een vlucht naar Pisa. Op Eindhoven Airport zijn vluchten van Ryanair naar Pisa en Milaan geschrapt.
De vakbonden in Italië hadden opgeroepen tot een vier uur durende staking op vrijdag van grondpersoneel voor betere arbeidsvoorwaarden en meer loon, meldde ANSA. Maar vanwege de transportproblemen door het noodweer had minister Salvini gevraagd de actie op te schorten. Nu zou op 4 juni het werk worden neergelegd.
Verdere impact
Overigens zouden volgens ANSA twee kleinere vakbonden wel willen doorzetten met de actie op vrijdag, waarbij niet wordt gestaakt in de door noodweer getroffen regio Emilio-Romagna.
Het noodweer zelf heeft voor zover bekend niet geleid tot annuleringen van vluchten vanuit Nederland naar bestemmingen in het noorden van Italië, waaronder de luchthaven van Bologna. Die stad ligt in de regio met overstromingen en aardverschuivingen. Door het noodweer vielen doden en duizenden mensen zijn geëvacueerd. EasyJet laat weten slechts een paar telefoontjes te hebben gekregen over de impact van het slechte weer. "Onze vluchten van en naar Noord-Italië vertrekken zoals gewoonlijk, maar als er passagiers zijn die vragen hebben, kunnen zij uiteraard contact opnemen met onze klantenservice."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
1 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
16 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
18 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
22 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
23 uur geleden