Vluchten Catania (Sicilië) onderbroken door uitbarsting Etna
ROME (ANP/DPA) - Vluchten van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië zijn onderbroken door een vulkaanuitbarsting van de Etna. Het bedrijf dat de internationale luchthaven beheert, zegt dat vluchten worden opgeschort tot 20.00 uur.
Het vliegveld wordt ook door Nederlandse toeristen gebruikt voor een bezoek aan het Zuid-Italiaanse eiland. De Etna op Sicilië is een van de actiefste vulkanen ter wereld. De onderbreking van het vliegverkeer op Catania is nodig omdat door de uitbarsting vulkanisch as neerslaat.
Niet alleen de luchthaven kampt met problemen. De burgemeester van Catania verbood het gebruik van motorfietsen en fietsen voor 48 uur, omdat veel straten zijn bedekt met as. Voertuigen in de stad mogen niet harder rijden dan 30 kilometer per uur om te voorkomen dat ze slippen.
Brand
Het stilleggen van het vliegveld van Catania, het grootste van Sicilië, in het vakantieseizoen komt een maand nadat een brand in een terminalgebouw al had geleid tot wekenlange verstoringen voor passagiers.
Ook de vluchten van Catania naar Nederlandse luchthavens en omgekeerd voor maandag zijn geschrapt. De twee geplande vluchten voor maandag naar Schiphol gaan niet door en ook de uitgaande vlucht richting Catania is voorlopig verplaatst naar dinsdag. De voor maandag geplande vluchten tussen Eindhoven en Catania zijn ook geannuleerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige derde landen. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om zonder inhoudelijke beoordeling asielaanvragen direct af te wijzen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.
27 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.
46 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitairen van de Soedanese Rapid Support Forces hebben het grootste olieveld van het land veroverd, meldt de faciliteit. De productie is stilgelegd en al het personeel is geëvacueerd naar Zuid-Soedan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor Europa een belangrijke bondgenoot en economische partner, maar ze moeten wel de soevereiniteit van Europa respecteren. "Bondgenoten moeten zich niet bemoeien met het leven en met de interne politieke keuzes van deze bondgenoten", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. "Inmenging in het politieke leven van Europa kunnen we niet accepteren", zei hij op een bijeenkomst van het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.
2 uur geledenHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Zeker negen andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.
3 uur geleden