Vluchten Catania (Sicilië) onderbroken door uitbarsting Etna
ROME (ANP/DPA) - Vluchten van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië zijn onderbroken door een vulkaanuitbarsting van de Etna. Het bedrijf dat de internationale luchthaven beheert, zegt dat vluchten worden opgeschort tot 20.00 uur.
Het vliegveld wordt ook door Nederlandse toeristen gebruikt voor een bezoek aan het Zuid-Italiaanse eiland. De Etna op Sicilië is een van de actiefste vulkanen ter wereld. De onderbreking van het vliegverkeer op Catania is nodig omdat door de uitbarsting vulkanisch as neerslaat.
Niet alleen de luchthaven kampt met problemen. De burgemeester van Catania verbood het gebruik van motorfietsen en fietsen voor 48 uur, omdat veel straten zijn bedekt met as. Voertuigen in de stad mogen niet harder rijden dan 30 kilometer per uur om te voorkomen dat ze slippen.
Brand
Het stilleggen van het vliegveld van Catania, het grootste van Sicilië, in het vakantieseizoen komt een maand nadat een brand in een terminalgebouw al had geleid tot wekenlange verstoringen voor passagiers.
Ook de vluchten van Catania naar Nederlandse luchthavens en omgekeerd voor maandag zijn geschrapt. De twee geplande vluchten voor maandag naar Schiphol gaan niet door en ook de uitgaande vlucht richting Catania is voorlopig verplaatst naar dinsdag. De voor maandag geplande vluchten tussen Eindhoven en Catania zijn ook geannuleerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
10 uur geleden