Vluchten Catania (Sicilië) onderbroken door uitbarsting Etna
ROME (ANP/DPA) - Vluchten van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië zijn onderbroken door een vulkaanuitbarsting van de Etna. Het bedrijf dat de internationale luchthaven beheert, zegt dat vluchten worden opgeschort tot 20.00 uur.
Het vliegveld wordt ook door Nederlandse toeristen gebruikt voor een bezoek aan het Zuid-Italiaanse eiland. De Etna op Sicilië is een van de actiefste vulkanen ter wereld. De onderbreking van het vliegverkeer op Catania is nodig omdat door de uitbarsting vulkanisch as neerslaat.
Niet alleen de luchthaven kampt met problemen. De burgemeester van Catania verbood het gebruik van motorfietsen en fietsen voor 48 uur, omdat veel straten zijn bedekt met as. Voertuigen in de stad mogen niet harder rijden dan 30 kilometer per uur om te voorkomen dat ze slippen.
Brand
Het stilleggen van het vliegveld van Catania, het grootste van Sicilië, in het vakantieseizoen komt een maand nadat een brand in een terminalgebouw al had geleid tot wekenlange verstoringen voor passagiers.
Ook de vluchten van Catania naar Nederlandse luchthavens en omgekeerd voor maandag zijn geschrapt. De twee geplande vluchten voor maandag naar Schiphol gaan niet door en ook de uitgaande vlucht richting Catania is voorlopig verplaatst naar dinsdag. De voor maandag geplande vluchten tussen Eindhoven en Catania zijn ook geannuleerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.
11 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.
12 uur geleden