Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchten Catania (Sicilië) onderbroken door uitbarsting Etna

Vluchten Catania (Sicilië) onderbroken door uitbarsting Etna

ROME (ANP/DPA) - Vluchten van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië zijn onderbroken door een vulkaanuitbarsting van de Etna. Het bedrijf dat de internationale luchthaven beheert, zegt dat vluchten worden opgeschort tot 20.00 uur.

Het vliegveld wordt ook door Nederlandse toeristen gebruikt voor een bezoek aan het Zuid-Italiaanse eiland. De Etna op Sicilië is een van de actiefste vulkanen ter wereld. De onderbreking van het vliegverkeer op Catania is nodig omdat door de uitbarsting vulkanisch as neerslaat.

Niet alleen de luchthaven kampt met problemen. De burgemeester van Catania verbood het gebruik van motorfietsen en fietsen voor 48 uur, omdat veel straten zijn bedekt met as. Voertuigen in de stad mogen niet harder rijden dan 30 kilometer per uur om te voorkomen dat ze slippen.

Brand

Het stilleggen van het vliegveld van Catania, het grootste van Sicilië, in het vakantieseizoen komt een maand nadat een brand in een terminalgebouw al had geleid tot wekenlange verstoringen voor passagiers.

Ook de vluchten van Catania naar Nederlandse luchthavens en omgekeerd voor maandag zijn geschrapt. De twee geplande vluchten voor maandag naar Schiphol gaan niet door en ook de uitgaande vlucht richting Catania is voorlopig verplaatst naar dinsdag. De voor maandag geplande vluchten tussen Eindhoven en Catania zijn ook geannuleerd.

Meer uit Buitenland

Vance beschuldigt EU van inmenging in Hongaarse verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk weigert Ye toegang

LONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na een controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Iran: hele beschaving zal sterven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Landelijke aanvallen gemeld op infrastructuur Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.

1 uur geleden
Media: VS vallen Iraans olie-eiland Kharg aan

KHARG (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.

2 uur geleden
Oud-president Sarkozy bepleit onschuld in hoger beroep Libië-zaak

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.

2 uur geleden
Transportveiligheidsdienst VS tipt ICE: honderden aanhoudingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.

2 uur geleden