VluchtelingenWerk zoekt 1500 extra vrijwilligers voor asielopvang
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland is op zoek naar 1500 extra vrijwilligers vanwege de druk op de asielopvang. Vooral in noodopvanglocaties zijn extra handen nodig, omdat vluchtelingen steeds langer in opvanglocaties verblijven die niet geschikt zijn voor langdurig verblijf. Momenteel heeft de organisatie ruim 9000 vrijwilligers in ons land.
De laatste twee jaar zijn er veel tijdelijke (crisis)noodopvanglocaties geopend, waardoor meer hulpverlening nodig is. De vrijwilligers vormen volgens VluchtelingenWerk een vertrouwd aanspreek- en herkenningspunt voor vluchtelingen. Ze helpen onder meer met juridische begeleiding en het signaleren van schrijnende situaties.
"Als je na een traumatische reis hier terechtkomt en alles onzeker is, is het belangrijk dat er iemand is op wie je kunt bouwen en iemand die voor je opkomt. Iemand die je helpt met het invullen van formulieren als je zelf de taal nog niet begrijpt. Iemand die jou helpt de weg te vinden in een wildvreemd land", zegt bestuursvoorzitter Frank Candel. De vrijwilligers helpen ook bij de integratie als blijkt dat vluchtelingen mogen blijven.
Maanden
Maandag kwamen het Rode Kruis, Dokters van de Wereld en expertisecentrum Pharos met een rapport waarin ze de zorg voor asielzoekers in de meeste crisisnoodopvanglocaties "ziekmakend" noemen. Zo zou er sprake zijn van onder andere slechte huisvesting, gebrek aan privacy, onvoldoende wc's en douches en lang wachten zonder wat te doen te hebben.
De onderzoekers bezochten onder meer locaties die uit tenten bestaan, leegstaande kantoorpanden, sportruimten en loodsen. Deze locaties zijn bedoeld voor korte opvang, maar in de praktijk verblijven mensen er vaak maanden.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
13 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
17 uur geleden