VluchtelingenWerk wil dat Nederland zich inzet voor dissident
DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland wil dat Nederland al het mogelijke doet om dissident Ali Mohammed al-Showaikh uit Bahrein alsnog vrij te krijgen. Hij werd in 2018 teruggestuurd nadat hij in Nederland asiel had aangevraagd. Meteen na aankomst in het Arabische land werd hij opgepakt en veroordeeld tot een levenslange celstraf.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaf de Nederlandse overheid dinsdag een tik op de vingers. De asielaanvraag van al-Showaikh is niet goed onderzocht, bewijzen dat hij in Bahrein gevaar liep zijn niet serieus genomen en hij kreeg niet de mogelijkheid om de afwijzing aan te vechten. De advocaten wilden dat het hof Nederland opdracht zou geven om alles in het werk te stellen om hem vrij te krijgen, maar daar gingen de rechters niet in mee.
VluchtelingenWerk zegt dat de uitspraak een bevestiging is van wat de organisatie vermoedde. "Door onzorgvuldig handelen is een asielzoeker die bescherming nodig had levenslang in de gevangenis beland. We zijn er niet gerust op dat deze situatie niet opnieuw kan voorkomen."
Al-Showaikh zegt dat hij is gemarteld. Volgens VluchtelingenWerk zit de oppositieaanhanger "al vijf jaar onder zeer slechte omstandigheden vast in een beruchte Bahreinse gevangenis. Zijn gezondheidssituatie is precair."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geleden