VluchtelingenWerk wil dat Nederland zich inzet voor dissident
DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland wil dat Nederland al het mogelijke doet om dissident Ali Mohammed al-Showaikh uit Bahrein alsnog vrij te krijgen. Hij werd in 2018 teruggestuurd nadat hij in Nederland asiel had aangevraagd. Meteen na aankomst in het Arabische land werd hij opgepakt en veroordeeld tot een levenslange celstraf.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaf de Nederlandse overheid dinsdag een tik op de vingers. De asielaanvraag van al-Showaikh is niet goed onderzocht, bewijzen dat hij in Bahrein gevaar liep zijn niet serieus genomen en hij kreeg niet de mogelijkheid om de afwijzing aan te vechten. De advocaten wilden dat het hof Nederland opdracht zou geven om alles in het werk te stellen om hem vrij te krijgen, maar daar gingen de rechters niet in mee.
VluchtelingenWerk zegt dat de uitspraak een bevestiging is van wat de organisatie vermoedde. "Door onzorgvuldig handelen is een asielzoeker die bescherming nodig had levenslang in de gevangenis beland. We zijn er niet gerust op dat deze situatie niet opnieuw kan voorkomen."
Al-Showaikh zegt dat hij is gemarteld. Volgens VluchtelingenWerk zit de oppositieaanhanger "al vijf jaar onder zeer slechte omstandigheden vast in een beruchte Bahreinse gevangenis. Zijn gezondheidssituatie is precair."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
16 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
16 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
17 uur geleden