VluchtelingenWerk wil dat Nederland zich inzet voor dissident
DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland wil dat Nederland al het mogelijke doet om dissident Ali Mohammed al-Showaikh uit Bahrein alsnog vrij te krijgen. Hij werd in 2018 teruggestuurd nadat hij in Nederland asiel had aangevraagd. Meteen na aankomst in het Arabische land werd hij opgepakt en veroordeeld tot een levenslange celstraf.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaf de Nederlandse overheid dinsdag een tik op de vingers. De asielaanvraag van al-Showaikh is niet goed onderzocht, bewijzen dat hij in Bahrein gevaar liep zijn niet serieus genomen en hij kreeg niet de mogelijkheid om de afwijzing aan te vechten. De advocaten wilden dat het hof Nederland opdracht zou geven om alles in het werk te stellen om hem vrij te krijgen, maar daar gingen de rechters niet in mee.
VluchtelingenWerk zegt dat de uitspraak een bevestiging is van wat de organisatie vermoedde. "Door onzorgvuldig handelen is een asielzoeker die bescherming nodig had levenslang in de gevangenis beland. We zijn er niet gerust op dat deze situatie niet opnieuw kan voorkomen."
Al-Showaikh zegt dat hij is gemarteld. Volgens VluchtelingenWerk zit de oppositieaanhanger "al vijf jaar onder zeer slechte omstandigheden vast in een beruchte Bahreinse gevangenis. Zijn gezondheidssituatie is precair."
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.
1 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De cheetah die woensdag ontsnapt was uit haar verblijf in Beekse Bergen is gevangen. Het park is weer open, laat een woordvoerster van het safaripark weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.
2 uur geleden