VluchtelingenWerk wil dat Nederland zich inzet voor dissident
DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland wil dat Nederland al het mogelijke doet om dissident Ali Mohammed al-Showaikh uit Bahrein alsnog vrij te krijgen. Hij werd in 2018 teruggestuurd nadat hij in Nederland asiel had aangevraagd. Meteen na aankomst in het Arabische land werd hij opgepakt en veroordeeld tot een levenslange celstraf.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaf de Nederlandse overheid dinsdag een tik op de vingers. De asielaanvraag van al-Showaikh is niet goed onderzocht, bewijzen dat hij in Bahrein gevaar liep zijn niet serieus genomen en hij kreeg niet de mogelijkheid om de afwijzing aan te vechten. De advocaten wilden dat het hof Nederland opdracht zou geven om alles in het werk te stellen om hem vrij te krijgen, maar daar gingen de rechters niet in mee.
VluchtelingenWerk zegt dat de uitspraak een bevestiging is van wat de organisatie vermoedde. "Door onzorgvuldig handelen is een asielzoeker die bescherming nodig had levenslang in de gevangenis beland. We zijn er niet gerust op dat deze situatie niet opnieuw kan voorkomen."
Al-Showaikh zegt dat hij is gemarteld. Volgens VluchtelingenWerk zit de oppositieaanhanger "al vijf jaar onder zeer slechte omstandigheden vast in een beruchte Bahreinse gevangenis. Zijn gezondheidssituatie is precair."
Meer uit Binnenland
GENĂˆVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B vrijgesproken van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018. Er is onvoldoende steunbewijs. Het Openbaar Ministerie had om dezelfde reden om vrijspraak gevraagd.
1 uur geleden