Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VluchtelingenWerk: schrijnende situatie asielzoekers duurt voort

VluchtelingenWerk: schrijnende situatie asielzoekers duurt voort

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet er niet voor zorgt dat Nederland structureel genoeg opvangplekken voor asielzoekers heeft, "duurt de schrijnende situatie waar asielzoekers en vluchtelingen in verkeren voort". Dat zegt VluchtelingenWerk Nederland. De organisatie reageert op een oproep van asielstaatssecretaris Eric van der Burg. Hij vraagt provincies en gemeenten om voor het einde van het jaar 8400 extra opvangplekken te vinden.

VluchtelingenWerk vindt het "tekenend dat wekelijkse schommelingen in het aantal mensen dat naar Nederland komt nog steeds tot zulke acute problemen leiden. Het is dit kabinet niet gelukt om uit de crisissfeer te komen en zich beter voor te bereiden op basis van de eigen prognoses."

En dat terwijl er juist minder asielaanvragen zijn dan het kabinet had verwacht. De overheid kwam in april met een prognose die uitging van ruim 70.000 asielaanvragen over heel 2023. Als dat schema was uitgekomen, zouden er nu al ongeveer 52.000 asielaanvragen moeten zijn geweest, maar de teller staat tot nu toe op ongeveer 34.000. Als die lijn doorzet, zouden er in het hele jaar zo'n 45.000 aanvragen komen.

VluchtelingenWerk wil dat gemeenten officieel de taak krijgen voor opvang te zorgen, zodat de plekken eerlijk worden verdeeld over het land. "Het is logisch dat de staatssecretaris met de oproep van vandaag inzet op die eerlijkere verdeling van opvangplekken." De organisatie hoopt daarom dat de Eerste Kamer de voorgestelde spreidingswet aanneemt. In de Tweede Kamer is er een meerderheid voor.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

5 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

7 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

11 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

21 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

21 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

22 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

22 uur geleden