Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VluchtelingenWerk opgetogen dat asielzoekers meer mogen werken

VluchtelingenWerk opgetogen dat asielzoekers meer mogen werken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland is "opgetogen" na de uitspraak van Raad van State (RvS) dat asielzoekers meer dan 24 weken per jaar mogen werken. In twee zaken besloot de Raad woensdag dat het UWV de wettelijke werkbeperking niet langer mag uitvoeren. Daarmee krijgen asielzoekers een snellere en betere toegang tot de Nederlandse arbeidsmarkt, stelt VluchtelingenWerk.

De organisatie stond een van de asielzoekers en zijn werkgever bij tijdens de beroepsprocedure richting de RvS. Zowel een Nigeriaanse asielzoeker als een uitzendbureau wilde het arbeidscontract langer dan 24 weken voortzetten, maar de werkgever kreeg de werkvergunning niet rond bij het UWV. Via de rechter kregen de twee gelijk, maar het UWV ging in hoger beroep. Nu stelt ook het hoogste bestuursorgaan dat de werkbeperking in strijd is met Europese regels.

Volgens die Europese richtlijnen moeten asielzoekers toegang hebben tot de arbeidsmarkt en moeten ze daar eerlijke kansen krijgen. Dat asielzoekers door de beperking 28 weken van het jaar niet mogen werken, is volgens RvS "in strijd met de achtergrond en doelstelling van de Opvangrichtlijn", zo staat in de uitspraak.

Volgens VluchtelingenWerk is een van de belangrijkste belemmeringen voor asielzoekers om te werken in Nederland nu weggenomen. "Het loont voortaan voor werkgevers om te investeren in nieuwe werknemers." En daar profiteert ook de maatschappij van, zegt de organisatie. "Asielzoekers zijn zeer gemotiveerd om aan de slag te gaan, zeker nu ze langdurig in de opvang verblijven. Het bevordert de integratie, is goed voor het gevoel van eigenwaarde en door de krapte op de arbeidsmarkt zitten werkgevers om arbeidskrachten te springen."

Meer uit Binnenland

Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

2 uur geleden
79 verdachten van oplichting en fraude herkenbaar getoond

DEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.

3 uur geleden
Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

18 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

18 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

20 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

22 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

23 uur geleden