VluchtelingenWerk opgetogen dat asielzoekers meer mogen werken
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland is "opgetogen" na de uitspraak van Raad van State (RvS) dat asielzoekers meer dan 24 weken per jaar mogen werken. In twee zaken besloot de Raad woensdag dat het UWV de wettelijke werkbeperking niet langer mag uitvoeren. Daarmee krijgen asielzoekers een snellere en betere toegang tot de Nederlandse arbeidsmarkt, stelt VluchtelingenWerk.
De organisatie stond een van de asielzoekers en zijn werkgever bij tijdens de beroepsprocedure richting de RvS. Zowel een Nigeriaanse asielzoeker als een uitzendbureau wilde het arbeidscontract langer dan 24 weken voortzetten, maar de werkgever kreeg de werkvergunning niet rond bij het UWV. Via de rechter kregen de twee gelijk, maar het UWV ging in hoger beroep. Nu stelt ook het hoogste bestuursorgaan dat de werkbeperking in strijd is met Europese regels.
Volgens die Europese richtlijnen moeten asielzoekers toegang hebben tot de arbeidsmarkt en moeten ze daar eerlijke kansen krijgen. Dat asielzoekers door de beperking 28 weken van het jaar niet mogen werken, is volgens RvS "in strijd met de achtergrond en doelstelling van de Opvangrichtlijn", zo staat in de uitspraak.
Volgens VluchtelingenWerk is een van de belangrijkste belemmeringen voor asielzoekers om te werken in Nederland nu weggenomen. "Het loont voortaan voor werkgevers om te investeren in nieuwe werknemers." En daar profiteert ook de maatschappij van, zegt de organisatie. "Asielzoekers zijn zeer gemotiveerd om aan de slag te gaan, zeker nu ze langdurig in de opvang verblijven. Het bevordert de integratie, is goed voor het gevoel van eigenwaarde en door de krapte op de arbeidsmarkt zitten werkgevers om arbeidskrachten te springen."
Meer uit Binnenland
BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
30 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.
4 uur geleden