VluchtelingenWerk noemt asielplannen Faber onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Dat minister Faber van Asiel en Migratie op korte termijn crisismaatregelen wil nemen op het gebied van asiel, noemt VluchtelingenWerk een "onverantwoorde keuze". Dat stelt de organisatie in een reactie op de plannen.
"De problemen in de asielopvang zijn zelf gecreƫerd en het gevolg van politieke keuzes", meldt een woordvoerster. Ze wijst erop dat een crisis alleen kan worden uitgeroepen in crisissituaties. "Er is geen sprake van een onverwacht groot aantal asielzoekers in Nederland. Geen overmacht dus, maar politieke onwil."
De organisatie is ook kritisch op de manier waarop Faber de plannen wil uitvoeren. Het kabinet kan dankzij een noodbesluit al handelen zonder instemming van de Tweede Kamer. "Het willekeurig uitroepen van een crisis die niet gebaseerd is op feiten, en zonder zorgvuldig wetgevend proces, zou de overheid nooit de ruimte moeten geven om noodmaatregelen toe te passen", aldus de woordvoerster. "VluchtelingenWerk maakt zich ernstige zorgen om de maatregelen die zullen volgen, waar vluchtelingen een hoge prijs voor betalen."
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
3 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
23 uur geleden