VluchtelingenWerk noemt asielplannen Faber onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Dat minister Faber van Asiel en Migratie op korte termijn crisismaatregelen wil nemen op het gebied van asiel, noemt VluchtelingenWerk een "onverantwoorde keuze". Dat stelt de organisatie in een reactie op de plannen.
"De problemen in de asielopvang zijn zelf gecreƫerd en het gevolg van politieke keuzes", meldt een woordvoerster. Ze wijst erop dat een crisis alleen kan worden uitgeroepen in crisissituaties. "Er is geen sprake van een onverwacht groot aantal asielzoekers in Nederland. Geen overmacht dus, maar politieke onwil."
De organisatie is ook kritisch op de manier waarop Faber de plannen wil uitvoeren. Het kabinet kan dankzij een noodbesluit al handelen zonder instemming van de Tweede Kamer. "Het willekeurig uitroepen van een crisis die niet gebaseerd is op feiten, en zonder zorgvuldig wetgevend proces, zou de overheid nooit de ruimte moeten geven om noodmaatregelen toe te passen", aldus de woordvoerster. "VluchtelingenWerk maakt zich ernstige zorgen om de maatregelen die zullen volgen, waar vluchtelingen een hoge prijs voor betalen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na de verloren kwartfinale van Marokko is het in Rotterdam relatief rustig gebleven, zegt de politie. Vijf mensen werden aangehouden voor het overtreden van de algemene plaatselijke verordening (APV).
4 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanaf zaterdag geldt het Nationaal Hitteplan in het midden en zuiden van Nederland. Het RIVM heeft daartoe vrijdag besloten in overleg met het KNMI. Het plan is van kracht in de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland en Overijssel.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in Den Haag elf mensen aangehouden na de kwartfinale van het WK voetbal, waarin Marokko donderdagavond van Frankrijk verloor. Zij werden gearresteerd voor belediging, opruiing, het verstoren van de openbare orde en het gooien van vuurwerk naar de politie.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) hoopt dat de Verenigde Staten en Iran snel weer met elkaar gaan praten, nadat het staakt-het-vuren deze week werd doorbroken met aanvallen over en weer. "We hebben steeds gezegd: alleen een diplomatieke oplossing kan tot een oplossing leiden. En daar draagt dit niet aan bij."
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In Utrecht is het volgens de politie "relatief rustig" op straat gebleven nadat Marokko de WK-kwartfinale van Frankrijk had verloren. Na de wedstrijd gingen groepen mensen de straat op in de wijken Kanaleneiland, Lombok en Overvecht. Op wat kleine incidenten na, bleven mensen kalm en trad de ME niet op. Twee mensen werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft acht mensen aangehouden die na het verlies van Marokko voor onrust zorgden op straat. Ze werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, gevaarlijk rijgedrag en het gooien van een baksteen naar de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
6 uur geleden