VluchtelingenWerk noemt asielplannen Faber onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Dat minister Faber van Asiel en Migratie op korte termijn crisismaatregelen wil nemen op het gebied van asiel, noemt VluchtelingenWerk een "onverantwoorde keuze". Dat stelt de organisatie in een reactie op de plannen.
"De problemen in de asielopvang zijn zelf gecreëerd en het gevolg van politieke keuzes", meldt een woordvoerster. Ze wijst erop dat een crisis alleen kan worden uitgeroepen in crisissituaties. "Er is geen sprake van een onverwacht groot aantal asielzoekers in Nederland. Geen overmacht dus, maar politieke onwil."
De organisatie is ook kritisch op de manier waarop Faber de plannen wil uitvoeren. Het kabinet kan dankzij een noodbesluit al handelen zonder instemming van de Tweede Kamer. "Het willekeurig uitroepen van een crisis die niet gebaseerd is op feiten, en zonder zorgvuldig wetgevend proces, zou de overheid nooit de ruimte moeten geven om noodmaatregelen toe te passen", aldus de woordvoerster. "VluchtelingenWerk maakt zich ernstige zorgen om de maatregelen die zullen volgen, waar vluchtelingen een hoge prijs voor betalen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
13 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
11 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
15 uur geleden