VluchtelingenWerk noemt asielplannen Faber onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Dat minister Faber van Asiel en Migratie op korte termijn crisismaatregelen wil nemen op het gebied van asiel, noemt VluchtelingenWerk een "onverantwoorde keuze". Dat stelt de organisatie in een reactie op de plannen.
"De problemen in de asielopvang zijn zelf gecreëerd en het gevolg van politieke keuzes", meldt een woordvoerster. Ze wijst erop dat een crisis alleen kan worden uitgeroepen in crisissituaties. "Er is geen sprake van een onverwacht groot aantal asielzoekers in Nederland. Geen overmacht dus, maar politieke onwil."
De organisatie is ook kritisch op de manier waarop Faber de plannen wil uitvoeren. Het kabinet kan dankzij een noodbesluit al handelen zonder instemming van de Tweede Kamer. "Het willekeurig uitroepen van een crisis die niet gebaseerd is op feiten, en zonder zorgvuldig wetgevend proces, zou de overheid nooit de ruimte moeten geven om noodmaatregelen toe te passen", aldus de woordvoerster. "VluchtelingenWerk maakt zich ernstige zorgen om de maatregelen die zullen volgen, waar vluchtelingen een hoge prijs voor betalen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
40 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".
52 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
1 uur geleden