Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VluchtelingenWerk niet verrast over kritiek Brussel op asielplan

VluchtelingenWerk niet verrast over kritiek Brussel op asielplan

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk vindt het geen verrassing dat de Europese Commissie korte metten maakt met het plan van de coalitie om per direct een asielcrisis uit te roepen in Nederland.

"De reactie bevestigt wat deskundigen van begin af aan al zeiden: Nederland kan niet zomaar de verantwoordelijkheid voor de bescherming van vluchtelingen naast zich neerleggen", zegt VluchtelingenWerk. Volgens een woordvoerder hebben gemeenten snel duidelijkheid nodig over wat zij moeten doen. De organisatie rekent erop dat opvanglocaties ook de komende tijd "zeker nog nodig" zijn.

"Om de opvangcrisis het hoofd te bieden en gemeenten hierin te ondersteunen is het uitvoeren van de spreidingswet een absolute noodzaak", stelt de organisatie. "Dat is niet alleen goed bestuur en rechtsstatelijk juist, maar vooral ook onze verantwoordelijkheid als veilig land voor mensen op de vlucht."

In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat dat er "direct een tijdelijke asielcrisiswet" komt. Het kabinet wil ook de spreidingswet intrekken, die regelt dat asielzoekers evenrediger over het land worden verdeeld.

Meer uit Politiek

VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

19 minuten geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

1 uur geleden
Ouwehand draagt leiding Partij voor de Dieren over aan Teunissen

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.

1 uur geleden
Jetten: Nederland verliest in Lieke Marsman bijzondere stem

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten vindt het "verdrietig om te horen" dat dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is overleden. "Nederland verliest een bijzondere stem", schrijft de premier donderdag op X. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat Marsman op 3 juni op 35-jarige leeftijd is overleden aan een zeldzame vorm van kanker.

1 uur geleden
Ministers: inspectierapport over Sohani is 'confronterend'

DEN HAAG (ANP) - De conclusies uit het inspectierapport over de tekortschietende aanpak van de verwarde man die vorig jaar het 11-jarige meisje Sohani doodstak, zijn "moeilijk en confronterend". Dat schrijven een vijftal ministers en één staatssecretaris in een Kamerbrief. Zij beloven lessen te trekken uit het rapport, waarin wordt gewezen op tekortkomingen in het beleid. De inspecteurs vinden dat de begeleiding en zorg van mensen met verward gedrag niet op orde zijn.

2 uur geleden
Klaver haalt uit naar VVD: houdt land gegijzeld met breekpunten

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland (PRO) heeft in een Kamerdebat over de sociale zekerheid hard uitgehaald naar de VVD, die volgens hem "dit land gegijzeld houdt met taboes en breekpunten". De liberalen stellen volgens hem "het partijbelang voorop" door vast te houden aan de voorgestelde bezuinigingen, terwijl daar "geen draagvlak" voor is.

3 uur geleden
Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

17 uur geleden