Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VluchtelingenWerk niet verrast over kritiek Brussel op asielplan

VluchtelingenWerk niet verrast over kritiek Brussel op asielplan

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk vindt het geen verrassing dat de Europese Commissie korte metten maakt met het plan van de coalitie om per direct een asielcrisis uit te roepen in Nederland.

"De reactie bevestigt wat deskundigen van begin af aan al zeiden: Nederland kan niet zomaar de verantwoordelijkheid voor de bescherming van vluchtelingen naast zich neerleggen", zegt VluchtelingenWerk. Volgens een woordvoerder hebben gemeenten snel duidelijkheid nodig over wat zij moeten doen. De organisatie rekent erop dat opvanglocaties ook de komende tijd "zeker nog nodig" zijn.

"Om de opvangcrisis het hoofd te bieden en gemeenten hierin te ondersteunen is het uitvoeren van de spreidingswet een absolute noodzaak", stelt de organisatie. "Dat is niet alleen goed bestuur en rechtsstatelijk juist, maar vooral ook onze verantwoordelijkheid als veilig land voor mensen op de vlucht."

In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat dat er "direct een tijdelijke asielcrisiswet" komt. Het kabinet wil ook de spreidingswet intrekken, die regelt dat asielzoekers evenrediger over het land worden verdeeld.

Meer uit Politiek

Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

2 dagen geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

2 dagen geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

2 dagen geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

2 dagen geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

2 dagen geleden
Palmen (ex-NSC) blijft als staatssecretaris Herstel Toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.

2 dagen geleden