VluchtelingenWerk: kwaliteit asielprocedure al jaren niet op orde
DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland ziet medewerkers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) al jaren met onvoldoende informatie onder hoge tijdsdruk werken. Hierdoor is er volgens de organisatie "te weinig oog voor de menselijke maat". VluchtelingenWerk reageert daarmee op het dinsdag verschenen rapport over het tekort aan geld en mankracht bij de IND.
Het onderzoek van de Inspectie Justitie en Veiligheid is het zoveelste onderzoek met dezelfde conclusies, stelt de vluchtelingenorganisatie, die het daarom hoog tijd vindt voor verandering. Bijvoorbeeld door een vierogenprincipe te hanteren. Hierbij zijn er altijd twee IND-medewerkers betrokken bij de behandeling van een asielaanvraag. "Los van voldoende financiële middelen is het essentieel dat er ruimte en tijd is om gedegen afwegingen te maken", onderbouwt een woordvoerder.
VluchtelingenWerk roept het kabinet op in actie te komen. "Breng de IND in de positie om goed te doen waar ze voor is opgericht: gedegen beslissingen nemen over de beschermingsstatus van mensen op de vlucht voor oorlog, geweld en vervolging."
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden