VluchtelingenWerk: jammer dat opvang 't Harde niet doorgaat
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland noemt het "jammer" dat er geen asielzoekerscentrum bij 't Harde komt door onder meer de stikstofregels. Een woordvoerster zegt geen oordeel te kunnen geven over de gang van zaken omdat de organisatie niet gespecialiseerd is in dit soort milieuwetgeving.
Bij het Gelderse dorp had een azc ruimte moeten bieden aan ongeveer driehonderd mensen. Het stuk land waarop het centrum zou worden gebouwd, ligt naast natuurgebied de Veluwe en in de buurt bevindt zich ook een schietterrein van de landmacht.
Volgens de gemeente waar 't Harde onder valt, Oldebroek, leiden de natuur- en milieuregels tot "te veel onzekerheden om een vergunning aan te vragen". Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) beaamt dat.
Het is niet de eerste keer dat een opvanglocatie voor asielzoekers er niet kan komen door de uitstoot van stikstof. Ook in Nieuw-Milligen, bij Apeldoorn, ging een noodopvang in een natuurgebied daarom niet door. "Vanuit de bouw wordt hier natuurlijk al langere tijd voor gewaarschuwd", aldus de woordvoerster van VluchtelingenWerk.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
24 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
2 uur geleden