VluchtelingenWerk: jammer dat opvang 't Harde niet doorgaat
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland noemt het "jammer" dat er geen asielzoekerscentrum bij 't Harde komt door onder meer de stikstofregels. Een woordvoerster zegt geen oordeel te kunnen geven over de gang van zaken omdat de organisatie niet gespecialiseerd is in dit soort milieuwetgeving.
Bij het Gelderse dorp had een azc ruimte moeten bieden aan ongeveer driehonderd mensen. Het stuk land waarop het centrum zou worden gebouwd, ligt naast natuurgebied de Veluwe en in de buurt bevindt zich ook een schietterrein van de landmacht.
Volgens de gemeente waar 't Harde onder valt, Oldebroek, leiden de natuur- en milieuregels tot "te veel onzekerheden om een vergunning aan te vragen". Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) beaamt dat.
Het is niet de eerste keer dat een opvanglocatie voor asielzoekers er niet kan komen door de uitstoot van stikstof. Ook in Nieuw-Milligen, bij Apeldoorn, ging een noodopvang in een natuurgebied daarom niet door. "Vanuit de bouw wordt hier natuurlijk al langere tijd voor gewaarschuwd", aldus de woordvoerster van VluchtelingenWerk.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden